Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 12:40 Bu haber 1055 kez okundu
 
Kervan 1915 Filminin yapımcısı Aynur Güneş yaptığı yazılı basın açıklaması ile :''Bin bir zorluklarla 3 yılda 1500 kişilik ekiple çektiğimiz ve Ermeni tehcirini konu edinen "Kervan 1915"i dağıtım sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumlarından ötürü salonlardan çekme kararı aldık''Dedi.
Magazin Haberi

Kervan 1915 Filminin  yapımcısı Aynur Güneş yaptığı yazılı basın açıklaması ile :''Bin bir zorluklarla 3 yılda 1500 kişilik ekiple çektiğimiz ve Ermeni tehcirini konu edinen "Kervan 1915"i dağıtım sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumlarından ötürü salonlardan çekme kararı aldık''Dedi.

 

Kervan 1915 Filminin  yapımcısı Aynur Güneş ve Senaryo yazarı ve Yönetmen İsmail GÜNEŞ tarafından konuya ilişkin olarak yapılan  basın açıklaması şöyle ;

 

Bin bir zorluklarla 3 yılda 1500 kişilik ekiple çektiğimiz ve Ermeni tehcirini konu edinen "Kervan 1915"i dağıtım sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumlarından ötürü salonlardan çekme kararı aldık. Görülüyor ki, bundan böyle, gişe açısından tekellerin ilgisini çekmeyen ulusal yapımlar seyirciyle buluşamayacaktır.

 

Sinema seyircisi tarafından izlenilmek istendiği halde, önemli lokasyonlarda vizyona giremeyen filmimiz ağır darbe almıştır. Seyircilerimiz gerek sosyal medyadan gerekse kişisel ilişkilerle bizlere ulaşıp filmi kendilerine yakın merkezi lokasyonlarda bile bulamadıklarını iddia etmektedirler. Filmimizin sinema seyircisiyle buluşamadığı bir sistemde daha fazla yer almak istemiyor ve üzülerek "Kervan 1915"i vizyondan çekiyoruz.

 

Saygılarımızla...

Yapımcı Aynur Güneş

Senaryo yazarı ve Yönetmen

İsmail GÜNEŞ''

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı