Haber Detayı
19 Eylül 2013 - Perşembe 19:52 Bu haber 1073 kez okundu
 
. “Barbaros Hayrettin Paşa” Çok Konuşuldu!
Türkiye’de bir bilgi yarışmasında ilk defa, bir kişiye mutlaka 1.000.000 TL’nin verileceği “Bir Milyon Kimin” programının, 3 Hafta sürecek elemelerinin ilk bölümü Çarşamba Akşamı Show TV’de yayınlandı.
Turizm Haberi
. “Barbaros Hayrettin  Paşa” Çok Konuşuldu!

Türkiye’de bir bilgi yarışmasında ilk defa, bir kişiye mutlaka 1.000.000 TL’nin verileceği “Bir Milyon Kimin” programının, 3 Hafta sürecek elemelerinin ilk bölümü Çarşamba Akşamı Show TV’de yayınlandı.

 Sahibini bekleyen Bir Milyon Lira için, kendisine güvenen ev kadınlarından akademisyenlere, her yaştan, her şehirden adayların katıldığı “Bir Milyon Kimin” elemelerinde, Okan Bayülgen, Bülent Özveren ve Gülben Ergen cevapları önceden verilmiş 10 Soru sordu. Ve 10 doğru cevap verenler adaylar yarı finale geçmeye hak kazandılar.

 Bazen yarışmacılar jürinin karşısında zorlandı. Bazen de jüri yarışmacılar karşısında çaresiz kaldı...

 Okan Bayülgen’in yarışmanın İstanbul Elemelerinde sorduğu “Avrupalıların sakalının kızıla çalması nedeniyle Barbarossa (Kızıl Sakal) olarak adlandırdığı, Preveze Deniz Savaşında kaptan-ı derya olarak Haçlı donanmasını yenilgiye uğratan Osmanlı denizcisi kimdir?” sorusuna bir türlü cevap veremeyen yarışmacıya jüri üyeleri Okan Bayülgen, Bülent Özveren ve Gülben Ergen’in yardım çabaları, bölümün en çok konuşulan konusu oldu...

 Yarışmacının “Barbaros Hayret Paşa!” cevabı ise #BarbarosHayretPasa hashtag’iyle sosyal medyada gecenin en çok paylaşılan kelimelerinden birisi oldu...

 Türkiye’de ilk kez bir bilgi yarışmasında, bir kişiye 1.000.000.TL Büyük Ödülün verileceği “Bir Milyon Kimin” Programı Elemeleri 2. Bölüm, tüm heyecanı ve renkli yarışmacılarıyla Cumartesi akşamı 00.15’te SHOW TV’de.

 2014’ÜN İLK MİLYONERİ SHOW TV’DE!

Ekim ayında başlayacak Final Yayınlarında, her hafta bir kişinin eleneceği yarışmada 31.Aralık.2013 gecesi yayınlanacak BÜYÜK FİNAL bölümünde 1 kişi tam 1.000.000.TL’lik BÜYÜK ÖDÜLÜ kazanacak.

 “Bir Milyon Kimin?” programı hakkında tüm bilgiler ve elemelerde sorulan sorular cevaplarıyla www.BirMilyonKimin.com adresinde.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Türkiye’de, bir, bilgi, yarışmasında, ilk, defa, bir, kişiye, mutlaka, 1000000,
Yorumlar
Haber Yazılımı