Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 19:39 Bu haber 1020 kez okundu
 
14. ÜLKELER EL SANATLARI VE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI'NA GERİ SAYIM BAŞLADI
14. Ülkeler El Sanatları Ve Yöresel Ürünler Fuarı 40 ülkeden 270’i aşkın katılımcısı ile “Sanat Barıştır” mesajını verecek. Rem Fuar tarafından düzenlenen 14. Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı 01-10 Aralık 2017 tarihleri arasında ATO Congresium’da ziyaretçilerini ağırlayacak…
Ankara Haberi
14. ÜLKELER EL SANATLARI VE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI'NA GERİ SAYIM BAŞLADI

İnsanları bir araya getirmede, toplumları kaynaştırmada ve insanların kendini ifade etmesinde büyük öneme sahip olan sanat, insanlık tarihi ile paralel gelişme gösteriyor. Her yıl düzenlenen çeşitli organizasyonlar ile gün yüzüne çıkarılan kültürel miras, bu yıl 14. Ülkeler El Sanatları Ve Yöresel Ürünler Fuarı 40 ülkeden 270’i aşkın katılımcısı ile “Sanat Barıştır” mesajını verecek. Rem Fuar tarafından düzenlenen 14. Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı 01-10 Aralık 2017 tarihleri arasında ATO Congresium’da ziyaretçilerini ağırlayacak…


Dünyanın birbirinden farklı kültürlerini aynı çatı altında buluşturan 14. Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı’nın bu yıl ki teması “Sanat Barıştır.” Her yıl yoğun ilgi ile gören fuar; barışı, dostluğu ve kardeşliği sanat ile birleştirecek.

14. Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı’nda, Orta Asya Ülkelerinin giysi ve yemekleri, gizemli Afrika ülkelerinin oymaklı ürünleri, İran’ın el sanatları, antik ürünleri ve ipek halıları görücüye çıkacak. Avusturya ve Almanya’nın ilk kez katılım göstereceği fuarda Gana ve Özbekistan renkli dans gösterileri sergileyecek. 

HOLLYWOOD’A ÇARIK ÜRETEN MARAŞLI USTA ANKARA’DA3 metrekarelik dükkânında Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Gladyatör gibi kült filmlere çarık üreten Maraşlı ünlü ayakkabı ustası 14. Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı’nda yer alacak. 14. Ülkeler El Sanatları Ve Yöresel Ürünler Fuarı Koordinatörü Remzi ÇAYIR:

 

“ Bu yıl 14.kez düzenlediğimiz fuarımıza katılan ülkeler kendi ürünlerini sergileyip el sanatları ve hediyelik eşyalarını sıcak satış imkânı bulacaklar. Türk katılımcılar ile birlikte 40 ülkeden 270’i aşkın firma bir arada olacak.  Bu fuar ticari ilişkilerimizi geliştirmek ve sınırlar ötesine taşımak için kaçırmak istemeyeceğimiz bir fırsatı bizlere sunuyor. Aynı zamanda ülkemizin yöresel el sanatları ve gıda ürünleri de olacak. Kahramanmaraş’ın bakırı, Siirt’in battaniyesi, Mardin telkârisi, Beypazarı gümüşüne varana kadar Türkiye denilince akla gelecek tüm ürünler fuarımızda yer alacak. 1 Aralık 2017 tarihinde ATO Congresium’da başlayacak fuar 10 gün sürecek. Uluslararası katılımcılar ile her yıl sürekli büyüyen fuarımız tüm Türkiye’ye otantik ve geleneksel bir sergi ziyafeti sunuyor” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: Editör:
Etiketler: 14., ÜLKELER, EL, SANATLARI, VE, YÖRESEL, ÜRÜNLER, FUARI'NA, GERİ, SAYIM, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı