301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ekim 2016 - Cuma 07:39 Bu haber 1908 kez okundu
 
2,5 YAŞINDAKİ YUSUF EMİR'E ANKARA VALİLİĞİ SAHİP ÇIKTI
Hürriyet Gazetesinde 02.10.2016 tarihli hürriyet.com.tr web sayfasında yer verilen “4 bin TL Yusuf Emir’in hayatını kurtaracak.” başlıklı habere istinaden Ankara Valiliğince yapılan araştırma sonucunda;Yusuf Okur’un ailesine, tedavi giderleri ve diğer ihtiyaçları için nakdi destek sağlanacağı açıklandı.
Ankara Haberi
2,5 YAŞINDAKİ YUSUF EMİR'E ANKARA VALİLİĞİ SAHİP ÇIKTI

Hürriyet Gazetesinde  02.10.2016 tarihli hürriyet.com.tr web sayfasında yer verilen “4 bin TL Yusuf Emir’in hayatını kurtaracak.” başlıklı habere istinaden Ankara Valiliğince yapılan araştırma sonucunda;Yusuf Okur’un ailesine, tedavi giderleri ve diğer ihtiyaçları için nakdi destek sağlanacağı açıklandı.

 

Hürriyet Gazetesinin 02.10.2106 tarihli nüshasında yayınlanan habere göre :''Keçiören’in Kafkaslar Mahallesi’nde yaşayan Zehra Okur’un (25) 2.5 yaşındaki oğluYusuf Emir, dünyada ender görülen ‘Mukopolisakkaridoz Tip-2 (MPS II)’ adlı genetik bir hastalıkla mücadele ediyor. Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yetişen ve 20 yaşında evlenen Zehra Okur, eşinden şiddet gördüğü için doğumdan sonra kaçtı. Sığınma evine başvuran çaresiz anne, oğlu Yusuf Emir ile Kırıkkale’deki bir sığınma evine yerleştirildi.

Anne Okur’un ‘uyumama’ ve ‘gaz çıkaramama’ şikâyetleriyle 6 aylıkken hastaneye götürdüğü oğluna MPS II teşhisi konuldu. İlaç tedavisine uzun süre yanıt vermeyen Yusuf Emir’in iç organları, dili, beyni ve başı büyümeye başladı. Ameliyatla göğsüne bir motor takıldıktan sonra enzim tedavisi görmeye başlayan Yusuf Emir, iki buçuk yaşına geldiğinde iç organları, yedi buçuk yaşındaki bir çocuğun iç organlarınınki kadar büyüdü.

 

Doktorlar, “Ameliyat olmazsa en fazla 4 yaşına kadar yaşayabilir” Denen 2,5 yaşındaki YusufEmir için Ankara Valiliği harekete geçerek,Ankara Valiliğince yapılan araştırma sonucunda;2,5 yaşındaki Yusuf Okur’un metabolik bir rahatsızlığından dolayı tedavi gördüğü anlaşılmış.Ankara Valiliğince, Yusuf Okur’un ailesine, tedavi giderleri ve diğer ihtiyaçları için nakdi destek sağlanacağı açıklandı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 2,5, YAŞINDAKİ, YUSUF, EMİR'E, ANKARA, VALİLİĞİ, SAHİP, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı