301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 21:14 Bu haber 707 kez okundu
 
6. Skolyoz Farkındalık Ayı Etkinliği gerçekleşiyor
Haziran 2018 Skolyoz Ayı Etkinlikleri kapsamında, 11 Haziran Pazartesi, Saat 15.00’te Acıbadem Maslak Hastanesi’nde uzmanlarıyla bir araya gelecek ve deneyimlerini paylaşacaklar
Sağlık Haberi
6. Skolyoz Farkındalık Ayı Etkinliği gerçekleşiyor

Onlar, çocuk yaşlarda tanı aldılar. “Skolyoz, özgürce hareket etmenin önünde bir engel midir?” diye sordular. Uzmanlardan aldıkları yanıt, hem onları sevindirdi hem ailelerini… Şimdi özgürce hareketlerine devam ediyorlar; kimi yüzüyor, kimi dans ediyor kimi ise buz pateni pistinde yarışıyor… Tedavisi sayesinde sevdikleri sporla, sanatla uğraşmaya devam eden ve geleceğe umutla bakan gençler, Haziran 2018 Skolyoz Ayı Etkinlikleri kapsamında, 11 Haziran Pazartesi, Saat 15.00’te Acıbadem Maslak Hastanesi’nde uzmanlarıyla bir araya gelecek ve deneyimlerini paylaşacaklar…

 

Günümüzde her 100 çocuktan 3’ünde skolyoz sorununa rastlanıyor. Sık görülmesine rağmen özellikle son yıllarda tedavi konusunda atılan önemli adımlar sayesinde skolyozda çok başarılı sonuçlara ulaşmak mümkün olabiliyor. Elbette tedavi başarısını artırmak için erken teşhis gerekiyor.

 

 

Acıbadem Sağlık Grubu’nun skolyozun tanı ve tedavisine dikkat çekmek için her yıl organize ettiği Skolyoz Farkındalık Ayı Etkinlikleri’nin 6.’sı, 11 Haziran Pazartesi Acıbadem Maslak Hastanesi’ndegerçekleştirilecek.

 

Acıbadem Maslak Hastanesi Omurga Sağlığı Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Alanay’ın skolyozda hareketi koruyan tedavi yöntemleri ve erken teşhisin önemiyle ilgili bilgi vereceği toplantıda, hastalar, hasta yakınları ve sağlık profesyonelleri her yıl olduğu gibi bir araya gelecek. Ayrıca, genç yaşta hastalıkla tanışan hastalar, umut veren tedavi öykülerini paylaşacaklar.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 6., Skolyoz, Farkındalık, Ayı, Etkinliği, gerçekleşiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı