301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 22:57 Bu haber 550 kez okundu
 
IĞDIR MİLLETVEKİLİ DR.HABİB EKSİK TBMM'DE IĞDIR İLİNDEKİ GÜMRÜK KAPILARININ AÇILMASI KONUSUNU GÜNDEME GETİRDİ
Iğdır Milletvekili Dr.Habib Eksik ,TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Ticaret Bakanlığı'na Iğdır İlinde bulunan Gümrük Kapıları ve Ticareti adına yönelttiği 8 adet soru ile gündeme taşıdı.
- Haberi
IĞDIR MİLLETVEKİLİ DR.HABİB EKSİK TBMM'DE IĞDIR İLİNDEKİ GÜMRÜK KAPILARININ AÇILMASI KONUSUNU GÜNDEME GETİRDİ

Iğdır Milletvekili Dr.Habib Eksik ,TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Ticaret Bakanlığı'na Iğdır İlinde bulunan Gümrük Kapıları ve Ticareti adına yönelttiği  8 adet soru ile gündeme taşıdı. 

 

HDP Iğdır Milletvekili Dr.Habib Şeker'in  sorduğu sorulara Ticaret Bakanlığı adına verilen yanıtta;

 

''Ermenistan sınırındaki Alican sınır kapısı ,Iğdır İlinin Karakoyunlu ilçesinde ,Nisan 1993ten beri hizmete kapalı durumdadaır.Karabağ savaşı devam ederken,Türkiye tarafından,Ermenistan'ın dağlık Karabağı işgaline tepki olarak Nisan  1993te sivil geçişlere kapatılmıştır.

Diğer taraftan Türkiye ile Ermenistan sınırlarının birbirine bağlayan doğukapı mevkinde bulunan  ve demiryolu hudut   kapısı olan Akyaka gümrük müdürlüğünün faaliyeti 1993 yılında Türkiye ile Ermenistan arasındak tren seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle durdurulmuştur.Kapının tekrar açılması teknik bir husus olmayıp 2 ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulması ve ilişkilerin düzelmesine  bağlıdır''denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: IĞDIR, MİLLETVEKİLİ, DR.HABİB, EKSİK, TBMM'DE, IĞDIR, İLİNDEKİ, GÜMRÜK, KAPILARININ, AÇILMASI, KONUSUNU, GÜNDEME, GETİRDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı