301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 10:45 Bu haber 752 kez okundu
 
Intertraffic Amsterdam Fuarı’nda Türk mühendislerin çözümleri büyük ilgi gördü
Yapay zekaya sahip güvenli şehir çözümleriyle sektör profesyonellerinden tam not aldı
Teknoloji Haberi
Intertraffic Amsterdam Fuarı’nda Türk mühendislerin çözümleri büyük ilgi gördü

Dünya akıllı şehirler pazarının en önemli aktörlerinden Ekin Teknoloji, dünyanın dört bir yanında düzenlenen fuarlara katılmaya, tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen güvenli şehir teknolojilerini sergilemeye devam ediyor. Ekin Teknoloji, 46 yıldır düzenlenen Intertraffic Amsterdam 2018'in ilgi odağı oldu. Yüz tanıma, plaka tanıma, hız tespiti, park ihlal tespiti, akıllı kavşak kontrolü gibi çözümleriyle hizmet ettiği alana liderlik eden, çeşitli ürünleriyle güvenli şehir teknolojilerine ilkleri kazandıran Ekin Teknoloji, Ekin Bike Patrol, Ekin Patrol G2 ve Micro Spotter ürünleriyle ziyaretçilerden tam not aldı.

 

Birleşmiş Milletler’in yayımladığı 17'inci Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri raporuna göre dünya nüfusunun ortalama yüzde 54'ü yaşadıkları topraklardan şehirlere göç etmiş durumda. Hızla artan şehir nüfusunun önümüzdeki 30 yıl boyunca devam edeceği, yüzde 54’lük göç oranın yüzde 70’lerin üzerine çıkacağı belirtiliyor. Göç, şehirlerdeki alt yapıların, teknolojik dönüşümlerin, akıllı şehir politikalarının tekrar elden geçirilmesine işaret ediyor. Bu anlamda, şehirlerdeki hızla artan nüfus ile birlikte yükselen sorunların çözümlerini katılımcılar buluşturan, ilki 1972 yılında gerçekleştirilen trafik yönetimi, mobilite, güvenlik, park yönetimi ve akıllı şehirler konusunda en yeni gelişmelerin paylaşıldığı Intertraffic Amsterdam, bu yıl da büyük bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı.

 

Dünyanın dört bir yanından 800 markanın yeni ürün, çözüm ve hizmetlerinin tanıtıldığı dev organizasyonda Türkiye’nin Bilişim Hizmetleri'nde ihracat şampiyonu olan Ekin Teknoloji, rakipsiz ürün ailesini 4 gün boyunca sergiledi. Geliştirdiği güvenli şehir teknolojileri ile 10 ülkede 22 şehirde ihlal ve suç oranlarının takibine ve azaltılmasına destek olan Ekin Teknoloji, tamamı Türk mühendisler tarafından güvenlik güçleri, havaalanları, alışveriş merkezleri ve belediyeler gibi birçok alanda güvenlik gözetimi için geliştirilen güvenli şehir çözümleriyle 30 binin üzerinde sektör profesyonelinin katıldığı organizasyonda tam not aldı.

 

Gelişen şehirlerin artan trafik çözümü ihtiyaçlarına inovatif ve dijital bir yaklaşımla cevap veren Ekin Teknoloji, fuar süresince Ekin Bike Patrol, Ekin Patrol G2 ve Micro Spotter ile sektörün geleceğine ışık tuttu. Şehir güvenliği ve trafik düzenlemesi konusunda Ekin Teknoloji çözümlerinin teknoloji ile dönüşen şehirler için birçok özelliği üzerinde barındırdığını belirten Ekin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin şöyle konuştu; "Ekin Teknoloji olarak 20 yıldır odağımızdan şaşmadan güvenli şehir teknolojilerine yatırım yaptık. Bugün tasarımı, donanımı ve yazılımı yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ürünlerimizle Türkiye'nin yanı sıra, dünyada da alanında takip edilen bir şirket olmayı başardık. Birçok özelliği üzerinde barındıran ürünlerimiz kolay kullanımı ile gerçekleştirilen testlerden övgüyle geçiyor. Ödüllü akıllı güvenli şehir teknolojilerimizin kullanıldığı Abu Dabi’de ölümlü trafik kazalarında yüzde 34’lük bir düşüş gözlemlendi. Sistemimiz sayesinde, güvenlik güçleri mevcut sistemi ile 100 günde aranan kişiyi bulurken, bu oranı 1 saate indirmeyi başardık.”

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Intertraffic, Amsterdam, Fuarı’nda, Türk, mühendislerin, çözümleri, büyük, ilgi, gördü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı