Haber Detayı
25 Şubat 2017 - Cumartesi 19:32 Bu haber 1037 kez okundu
 
Irak Türkmenleri Yörük Türkmen Çalıştayı’nda
Antalya'da bu yıl ikincisi düzenlenen Yörük Türkmen Çalıştayı, 40 ilden Yörüklerin katılımıyla başladı. 300'e yakın Yörük derneğinin temsilcisi, Irak Türkmenleri adına da 17 yıldır Antalya ve Türkiye'de faaliyet gösteren Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği katıld
Türk Dünyasından Haberler Haberi
Irak Türkmenleri Yörük Türkmen Çalıştayı’nda

Antalya'da bu yıl ikincisi düzenlenen Yörük Türkmen Çalıştayı, 40 ilden Yörüklerin katılımıyla başladı. 300'e yakın Yörük derneğinin temsilcisi, Irak Türkmenleri adına da 17 yıldır Antalya ve Türkiye'de faaliyet gösteren Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği katıldı. 3 gün sürecek çalıştayda akademisyenler Yörük kültürüne yönelik oturumlarda bilgi verecek.

 


Muratpaşa Belediyesi'nin Antalya Yörükler Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM) işbirliğiyle bu yıl 2'ncisini düzenlediği Yörük Türkmen Çalıştayı, Crowne Plaza'da başladı. Çalıştayın açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya'daki sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra, Türkiye'nin farklı illerindeki Yörük dernekleri başkanları katıldı. Katılımcılar, çalıştay kapsamında açılan ve Yörük kültürünü yansıtan fotoğraf sergisinin kurdelesini kesti.

 


Açılış konuşmalarının ardından çalıştaya katılan Yörük ve Türkmen dernekleri Başkan Uysal'a hediyelerini takdim ederken, çalıştay Akd.Üniv. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bekir Direkçi'nin moderatörlüğünde 'Dil ve Yörük Folkloru' oturumuyla devam etti.

 

 

artuklu haber ajansı-antalya

haber:Fatih Bacak

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Irak, Türkmenleri, Yörük, Türkmen, Çalıştayı’nda,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Irak Türkmenleri Yörük Türkmen Çalıştayı’nda
Irak Türkmenleri Yörük Türkmen Çalıştayı’nda
Yorumlar
Haber Yazılımı