Haber Detayı
29 Ekim 2014 - Çarşamba 12:14 Bu haber 788 kez okundu
 
ENGELLİLERDEN “ RENGARENK NAĞMELER”
ENGELLİLERDEN “ RENGARENK NAĞMELER”
Ankara Haberi
   ENGELLİLERDEN “ RENGARENK NAĞMELER”

           Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında  Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği tarafından hazırlanan ve Bakanlığa sunulan “ Rengarenk Nağmeler “ projesi  tüm hızıyla devam ediyor.

       Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği  Yaşamkentte hayırsever çift Aynur-Suat Kılıç’ın kendilerine tahsis ettiği 3 katlı modern binalarında çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca engellilerin ve yaşlı insanlarımızın ücretsiz kalabileceği “ yaşam paylaşım merkezi “ oluşturmak için tahsis edilen bina yanında arsa alınmıştır. Yurt içinde Ankara ve Kırıkkale, yurt dışında Almanya  ve Belçika’da yapılacak proje faaliyetlerinde kültürler arası diyalog müzik ve  çeşitli aktiviteler sayesinde gerçekleşecektir. Özellikle Anadolu Müziğinin, otantik enstrümanların gençlerimize aktarılması; onların Avrupalı akranlarıyla ortak faaliyetler yapmasını amaçlayan  “ Rengarenk Nağmeler “ projesinde  Rengarenk Koro Konserleri, Anadolu-Avrupa Müzik Festivali, Müzik Kursları, Eğitimler, Geziler,  Atölye ve Saha Çalışmaları gibi etkinlikler yapılacaktır. Proje de özellikle kültürler arası diyalog ve hoşgörünün geniş kitlelere müzikle aktarımı sağlanacaktır.

      31 Ekim 2014  Saat 16:00 da TEB  DORA OTEL ‘de Tanıtım Kokteyli

       Açılış kokteylinden önce son bir aya birçok faaliyet sığdıran Ana Kucağı Down Sendromlular Rengarenk Projesi Ekibi ; Eskişehir Gezisi, Kırıkkale Çalışma Ziyareti, Ankara Doğa Koleji  Rengarenk Nağmeler Proje Konseri, Dr. Deniz KAYNAK tarafından ücretsiz diş taraması  gibi faaliyetlerinden sonra 31 Ekim de proje resmi açılışını Ankara Ümitköy Çayyolu  TEB DORA Otelde gerçekleştirecek.  Resmi açılışa toplumun her kesimini davet eden Başkan Aynur KILIÇ, Başkan Yardımcısı Zümrüt ALTINIŞIK ve Proje Koordinatörü Fatma BAYKALDI  projenin sürdürülebilir ve ülke genelinde etkili olması için birçok değişik faaliyet gerçekleştireceklerini bildirdi. Ayrıca kendilerine destek veren başta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Gençlik ve Spor Bakanlığı personeli ve tanıtım kokteyli ev sahipliğini üstlenen TEB DORA otel yetkililerine çok teşekkür etti.

     6-7 Kasım Amasya ve 15-20 Aralık Almanya Konser&Çalışma Ziyareti

    Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği engellilerden oluşan Rengarenk Nağmeler Proje ekibi konser ve bir dizi çalışma ziyaretleri için 31 ekim resmi açılıştan sonraki ilk ziyaretlerini 6  Kasım’da Amasya’ya yapacak. Ziyarete katılımlarının açık olduğunu bildiren Proje Koordinatörü Fatma BAYKALDI ve Barış GÜMÜŞBAŞ  ; Türk Kızılayı, Kırıkkale Üniversitesi ve Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortak olduğu  proje faaliyetlerinin ; www.anakucagizedem.com  veya  www.gunesevi.net ten  takip edilmesinin gerekliliğine vurgu yaptı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: , , , , , , ENGELLİLERDEN, “, RENGARENK, NAĞMELER”
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
   ENGELLİLERDEN “ RENGARENK NAĞMELER”
   ENGELLİLERDEN “ RENGARENK NAĞMELER”
   ENGELLİLERDEN “ RENGARENK NAĞMELER”
Yorumlar
Haber Yazılımı