Haber Detayı
24 Mayıs 2014 - Cumartesi 22:24 Bu haber 824 kez okundu
 
BU YIL HİLAL İZLEME MARDİN'DE YAPILACAK
Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun 24 Mayıs 2014 tarihinden itibaren 7 gün süreyle Mardin ve Mazıdağı ilçelerinde Hilal Gözetleme ekibinin çalışmalar yapacağını açıkladı
Mardin Haberi
 BU YIL HİLAL İZLEME MARDİN'DE YAPILACAK

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun 24 Mayıs 2014 tarihinden itibaren 7 gün süreyle Mardin ve Mazıdağı ilçelerinde Hilal Gözetleme ekibinin çalışmalar yapacağını açıkladı.

Mardin İl Müftüsü Ali Coşkun Diyanet İşleri Başkanlığı ile Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ile ortak yürütülen gözlem çalışmalarının devamı olarak Mardin İli Ve Mazıdağı ilçesinde bir haftalık gözlem programının uygulanmasının  planlandığını açıkladı. Müftü Coşkun,Bu Amaçla A.Ü Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sacit Demir Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Uzman Yardımcısı Üzeyir Öztürk, Sosyal ve Kültürel içerikli Din Hizmetleri Daire Başkanlığı Astronomları İhami Aşıkkaya ve Gürhan Eren’den oluşan ekip 7 gün süreyle Mardin’de Hilal gözetleme çalışmaları yapacağını söyledi. Coşkun ayrıca, araziyi iyi bilen ve gözlemlere katkı sunacağını düşündüğümüz Yeşilli İlçe Müftüsü Selahattin Yılmaz’ın da koordinatör olarak görev yapacağını açıkladı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mardin, İl, Müftüsü, Dursun, Ali, Coşkun, 24, Mayıs, 2014, tarihinden, itibaren,
Yorumlar
Haber Yazılımı