Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 17:28 Bu haber 480 kez okundu
 
ABD ANKARA BÜYÜKELÇLİĞİ VİZE HİZMETLERİNİN YENİDEN BAŞLAMASINA YÖNELİK AÇIKLAMA YAPTI
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, tarafından randevu kısıtlamasını kaldırdıklarını açıkladı. Türkiye de ABD'ye vize kısıtlamanın kaldırılacağı açıklandı
Ankara Haberi
ABD  ANKARA  BÜYÜKELÇLİĞİ VİZE HİZMETLERİNİN YENİDEN BAŞLAMASINA YÖNELİK AÇIKLAMA YAPTI

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, tarafından randevu kısıtlamasını kaldırdıklarını açıkladı. Türkiye de ABD'ye vize kısıtlamanın kaldırılacağı açıklandıTürkiye'deki Vize Hizmetlerinin Yeniden Başlamasına İlişkin ABD Diplomatik Misyonunun Açıklaması şöyle:

 

Ekim ayından bu yana Türk hükümeti, Türkiye misyonumuzdaki yerel çalışanlara yönelik başka bir soruşturma bulunmadığı, Büyükelçilik ve Konsolosluklarımızdaki yerel çalışanlarımızın, Türk yetkililerle iletişim de dahil olmak üzere resmi görevlerini yerine getirdikleri için gözaltına alınmayacağı veya tutuklanmayacağına dair üst düzeyde sağladığı güvenceye bağlı kalmıştır. Ayrıca Türk hükümeti ileride yerel çalışanlarımızdan birini gözaltına almak ya da tutuklamak istediğinde, Türk makamlarının Amerikan hükümetini önceden bilgilendireceğini de kaydetmiştir.

 

Söz konusu güvencelere karşı gösterilen bağlılığa istinaden, ABD Dışişleri Bakanlığı, güvenlik durumunun, Türkiye’de vize hizmetlerinin yeniden tamamen başlatılmasına yetecek düzeyde iyileştiğine inanmaktadır. Tutuklu yerel misyon çalışanlarımıza yönelik mevcut iddialara ilişkin ciddi kaygılarımız sürmektedir. Aynı şekilde, OHAL altında tutuklanan Amerikan vatandaşlarının davalarına ilişkin kaygılarımız da devam etmektedir. ABD yetkilileri, bu davaların tatmin edici bir şekilde çözüme ulaştırılması için Türk muhataplarıyla görüşmelerini sürdürecektir.''Denildi.

 

 Görüntünün olası içeriği: yazı

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ABD, , ANKARA, , BÜYÜKELÇLİĞİ, VİZE, HİZMETLERİNİN, YENİDEN, BAŞLAMASINA, YÖNELİK, AÇIKLAMA, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı