Haber Detayı
17 Haziran 2017 - Cumartesi 09:42 Bu haber 265 kez okundu
 
ADIYAMAN VALİLİĞİ'NCE SAMSAT’IN GELECEĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
2 Mart’ta meydana gelen depremde ilçe merkezinin 78’nin oturulamaz halde olduğu Samsat’ta ilçenin geleceği ile ilgili çalışmalar devam ediyor.
Gündem Haberi
ADIYAMAN VALİLİĞİ'NCE  SAMSAT’IN GELECEĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

2 Mart’ta meydana gelen depremde ilçe merkezinin 78’nin oturulamaz halde olduğu Samsat’ta ilçenin geleceği ile ilgili çalışmalar devam ediyor.
 
Valilik Makamında Vali Abdullah Erin Başkanlığında yapılan toplantıda, ilçenin mevcut yerinden taşınarak Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin bulunduğu alana taşınıp taşınmaması ile ilgili kurumların koordinasyon içerisinde bir rapor hazırlamaları ve hazırladıkları bu raporu en geç 23 Haziran 2017 Cuma Gününe kadar Valilik Makamına sunmalarını istedi.
 
 
Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin bulunduğu alanın zemin etüdünün yapılması talimatını veren Vali Abdullah Erin, “Yaşanan deprem sonrası Samsat ilçemizin geleceği ile ilgili çalışmalarımız seri bir şekilde devam ediyor. İlçenin mevcut yerden taşınması konusu teknik personel ile ilgili kurumların yapacağı çalışma ve ortaya konulacak rapora bağlı olarak şekillenecek. Şimdiden bir şey demek mümkün değil. 2 Mart’ta depremin meydana geldiği andan itibaren Samsat ilçe merkezi başta olmak üzere, köylerimiz ve mezralarımıza devletin bütün unsurlarıyla, araçlarıyla, gereçleriyle, personeliyle her türlü imkânını seferber etmek üzere ilk günden itibaren sahada olduk ve halen çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Samsat’ın taşınması veya yerinde kalması konusunda da vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Onlar için en iyinin arayışı içerisindeyiz”dedi.
 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-ADIYAMAN
 
 
Vali Abdullah Erin Başkanlığındaki toplantıya Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Üniversite Hocaları ile ilgili kurum müdürleri katıldı.
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ADIYAMAN, VALİLİĞİ'NCE, , SAMSAT’IN, GELECEĞİ, İLE, İLGİLİ, ÇALIŞMALAR, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı