Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 18:43 Bu haber 815 kez okundu
 
ADALET BAKANLIĞINDAN ''ŞEHİT''HACZİNE YÖNELİK SORUŞTURMA
ADALET Bakanlığı, Astsubay Musa Özalkan'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki teröristlere yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden Avukat Emine Gün hakkında suç duyurusunda bulunurken, icrayı başlatan personel hakkında da inceleme başlattı.
Ankara Haberi
ADALET BAKANLIĞINDAN ''ŞEHİT''HACZİNE YÖNELİK SORUŞTURMA

Adalet  Bakanlığı, Astsubay Musa Özalkan'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki teröristlere yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden Avukat Emine Gün hakkında suç duyurusunda bulunurken, icrayı başlatan personel hakkında da inceleme başlattı.

 

Konuya ilişkin Adalet Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı basın açıklaması şöyle;

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Musa Özalkan hakkında haciz işlemi başlatıldığına yönelik haberlerin ardından gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmıştır.

Bu kapsamda, şehit olduğunu bildiği halde Özalkan'ın şehit düşmesinden bir gün sonra emekli ikramiye alacağı ve araç üzerine haciz konulmasını talep eden Yozgat Barosuna kayıtlı Avukat Emine Gün hakkında İcra ve İflas Kanunu'nun 53 ve 82/9. maddeleri uyarınca Adalet Bakanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur.

 

Ayrıca, haciz işlemiyle ilgili icra müdürlüğü personeli hakkında da inceleme başlatılmıştır.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''Denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ADALET, BAKANLIĞINDAN, ''ŞEHİT''HACZİNE, YÖNELİK, SORUŞTURMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı