Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 19:18 Bu haber 1365 kez okundu
 
AHMET TÜRK HDP'DEN MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Februniye Akyol ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlığına seçilen ve İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde görevinden uzaklaştırılan Ahmet Türk,yeniden HDP'den Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu.
Mardin Haberi
AHMET TÜRK HDP'DEN  MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Februniye Akyol ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlığına seçilen  ve İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde görevinden uzaklaştırılan Ahmet Türk,yeniden HDP'den Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu.

 

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylık dilekçesini vermek üzere,kalabalık parti grubu ile birlikte HDP Mardin ill başkanlığıne gelen Ahmet Türk,yaptığı açıklamada Halkın aday adayı olma ısrarlarına dayanamadığı için yeniden aday adayı olduğunu belirtti.

 

HDP İl Başkanlığına başvuru dilekçesini veren Ahmet Türk,kesin adaylık kararının partinin yetkili organları tarafından verileceğini hatırlatarak, “Bu bizim için bir rövanş olacak " dedi.

 

HDP'de aday adaylık başvuruları bugün sona erdi.

 

 

ARTUKLU HABER AJUANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: AHMET, TÜRK, HDP'DEN, , MARDİN, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYE, BAŞKAN, ADAY, ADAYI, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı