301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 19:34 Bu haber 1308 kez okundu
 
AİHM MAHKEMESİNİN YENİ TÜRK YARGIÇ'I MARDİNLİ OLAN DOÇ.DR.SAADET YÜKSEL OLDU
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye adına görev yapacak hakimi belirledi. Oylamada 111 oy alan Doç. Dr. Saadet Yüksel AİHM’de Türkiye adına 9 yıl boyunca görev yapacak.Yüksel, eski AK Parti Mardin Milletvekili ve hukukçu Prof. Dr. Cüneyt Yüksel’in kız kardeşi.
Gündem Haberi
AİHM MAHKEMESİNİN   YENİ TÜRK YARGIÇ'I  MARDİNLİ OLAN DOÇ.DR.SAADET YÜKSEL OLDU

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye adına görev yapacak hakimi belirledi. Oylamada 111 oy alan Doç. Dr. Saadet Yüksel AİHM’de Türkiye adına 9 yıl boyunca görev yapacak.Yüksel, eski AK Parti  Mardin Milletvekili  hukukçu Prof. Dr. Cüneyt Yüksel’in kız kardeşi.

 

 

SAADET YÜKSEL KİMDİR?


Doç. Dr. Saadet Yüksel, Harvard Üniversitesinde yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesinde de doktorasını yapmıştır. Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığını yürüten Yüksel, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesinde de yarı zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 2018 yılı içerisinde, Katar'da bulunan Hamad Bin Khalifa üniversitesinde de bir dönem misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Sayın Yüksel'in, anayasa hukuku ve insan hakları alanında çok sayıda çalışması bulunmaktadır.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: AİHM, MAHKEMESİNİN, , , YENİ, TÜRK, YARGIÇ'I, , MARDİNLİ, OLAN, DOÇ.DR.SAADET, YÜKSEL, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı