Haber Detayı
05 Kasım 2016 - Cumartesi 18:43 Bu haber 1480 kez okundu
 
AK PARTİ ANKARA İL DANIŞMA TOPLANTISI AKYURT İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Ak Parti Ankara i,l Başkanlığı Ekim Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı,Ak Parti Akyurt İlçesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi
AK PARTİ ANKARA İL DANIŞMA TOPLANTISI AKYURT İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ak Parti Ankara i,l Başkanlığı Ekim Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı,Ak Parti  Akyurt İlçesinin  ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Ak Parti Ankara i,l Başkanlığı Ekim Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısına,Ankara Ak Parti Milletvekilleri  Emrullah İşler,Ahmet İyimaya,Murat Alparslan,Ahmet Gündoğdu,Ali İhsan Arslan,Nevzat Ceylan,Ertan Aydın ve Ak parti Ankara İl Teşkilatı katıldı.

 

Danışma Meclisi Açılış konuşmasını Anayasa Komisyon Başkanı  Ahmet İyimaya yaptı ve Başkanlık sistemi hakkında katılımcılara  bilgi verdi.

 Anayasa Komisyon Başkanı  Ahmet İyimaya  Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemiyle ilgili, "Türk milleti, kendi anayasasına henüz kavuşamamış bir devlet ve kavuşamamış bir millettir. Anayasa bir devletin, milletin kaderidir" ifadelerini kullandı.

AHMET İYİMAYA;''ANAYASA PORBLEMİMİZ VAR''

 

Anayasaların, millet adına düşünenler tarafından geliştirilmiş projeler olduğunu dile getiren İyimaya, "Türk anayasalarının temel karakteri ise mili mimariye dayalı olmadığından öte bunun ötesinde protez anayasalardır. Gözü Fransa'dan alınmıştır. Ayağı Belçika'dan alınmıştır. Bizim hem kültür hem siyaset hem devlet düzeni bakımında bir anayasa problemimiz var. Siyaset kurumu, darbeler sonrası normalleşme döneminde ortak mutabakata dayalı bir anayasa projesi üretmemiştir. Çünkü bütün milleti bağlayan, güçleri bağlayan temel metnin anayasal gelenek içinde siyaset grubunun bir kesimi tarafından değil, mutlaka belli bir mutabakata dayanması lazım. Bu mutabakat uzlaşma komisyonları sağlanmış olmasına rağmen bir türlü sağlanamamıştır" şeklinde konuştu.

 

"Başkanlık sistemi, Türkiye'nin sorunları, kültür yapısı ve tarihsel gerçeği itibariyle en iyi bir hükümet sistemidir"

 

İyimaya, "Başkanlık sistemi iyi planlanırsa, iyi tasarlanırsa kurgusu iyi yapılırsa ve dünyadaki başkanlık sistemlerindeki arızalar, problemler iyi gözlemlenirse başkanlık sistemi, Türkiye'nin sorunları, kültür yapısı ve tarihsel gerçeği itibariyle en iyi bir hükümetsistemidir" ifadelerine yer vererek, "Önümüzdeki veya izleyen hafta Anayasa Komisyon'umuzda bizim başkanlık modelimiz ve buna ilişkin teklif tartışılacak. Müzakere edilecek ve Genel Kurul'da da müzakere edilecek" diye konuştu.

 

"Başkanlık sistemini, değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar adil, etkili ve millet lehine kullanabilecek bir lideri şuanda göremiyorum"

 

Başkanlık sisteminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsi bir isteği olamadığına dikkat çeken İyimaya,"Başkanlık sistemi değerli Cumhurbaşkanımızın şahsı için istenmiş bir sistem değildir. Anayasalar yapıları itibariyle teklifleri de, değiştirilmeleri de, yeni kurgulanmaları da zor olduğu için aşkın zamanlı metinlerdir. Her faninin ömrünü aşan metinlerdir. Evet, karizmatik bir liderimiz var. Türkiye'yi büyük tehdit ile karşı karşıya kalan, ölümü göze alarak o geceki mücadelesi ile adeta milletin iradesi ve diğer unsurlarda birleşerek yok oluşu önleyen bir Cumhurbaşkanımız var. Ben başkanlık sistemini değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar adil, etkili ve millet lehine kullanabilecek bir lideri şuanda göremiyorum" değerlendirmesinde bulundu. 


Daha sonra Meclis idari Amiri Ankara Milletvekilimiz Ahmet Gündoğdu Kürsiye çıktı ve Gündemi değerlendirdi
Kılıçadaroğlu olmayacak çıkışlar yapıyor 15 Temmuz gecesi tatildeymiş gibi bir algı yaratmaya çalışyor .O gün meclisi açan yine liderimiz dava arkadaşlarıydı peki sen neredeydin o gece o geceye bakıyoruz bir seyrediyorsun dedi.


Seçimle gelen seçimle gider kasetle gelen nasıl gider bu soruyu bir sorması lazım kendisine dedi


Bugün CHPnin HDPye sahip çıkması ve Avrupa biriliginin sahip çıkması nasıl bir iki yüzlüktür pkk ya sıratınızı dayarsanız bir günde bu ülkenin hapishanesine  duvarına sırtınızı dayarsınız dedi


İnşallah referanduma giderek Dünya liderimizi Başkan yaparak bu Ülkenin ihtiyacımızı gidereceğiz dedi ve sözlerini selamlayarak bitirdi


Ak Parti Ankara İl Başkanı  Mustafa Nedim Yamalı ise Teşkilat hakkında bilgi verdi ve uyarılarda bulundu;
Başkan yamalı,katılımcıları selamlayarak Toplantının düzeninden bahsetti 2 ay daraltılmış 1 ay genişletilmiş İl danışma meclis toplantısı yaoılacağını belirten yamalı bundan sonraki toplantıların programlarını belirtti


Şehit ve gazilerimizin ziyaretleri çok önemli tek atımlık kurşun gib omamalı buna devam etmeliyiz bu konudaki heyacanı düşmememiz gerekir her ilçe teşkilatımzda 1 kişi şehit  ve gazilerimzle ilgilenmesi lazım ve halka ilişklie başkanlığımz da destek vermelidir dedi. Diğer konu ise Belediye Meclis Üyeleri


Belediye Meclis Üyelerimiz her hafta kendi aralarında bir araya gelmelidir.Belediye Meclis Üyelerimiz sadece belediyelere gidip toplantılara katılım geri plana geçememlidir.Parti Teşkilatlarımıza devalı olmalıdır ve teşkilat çalışmları hakkında bilgi verilmelidir
 

İlçe Yerel Yönetimler başkanlığımız bunları takip etmeli ve İlçe Başkanımıza rapor edilmelidir.
2017 yılı çok agır geçecek Önce kongre sonra referandum gelecek bir partinin gücün bu durumlarda ortaya çıkıyor tüm teşkilatlarımız buna çalışmalarını rica ederim dedi ve solunu hazırlayan Akyurt Teşkilatımıza teşekkür etti.
Ak Parti Ankara il Danışma Meclisi Toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: AK, PARTİ, ANKARA, İL, DANIŞMA, TOPLANTISI, AKYURT, İLÇESİNDE, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK PARTİ ANKARA İL DANIŞMA TOPLANTISI AKYURT İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK PARTİ ANKARA İL DANIŞMA TOPLANTISI AKYURT İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK PARTİ ANKARA İL DANIŞMA TOPLANTISI AKYURT İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı