Haber Detayı
05 Mayıs 2016 - Perşembe 13:55 Bu haber 1896 kez okundu
 
AK PARTİ'DE KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı az önce sona erdi. Başbakan Davutoğlu'nun, toplantının ardından basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. AK Parti'de kongresinin 22 Mayıs'2016 pazar günü yapılacağı açıklandı.
Siyaset Haberi
AK PARTİ'DE KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı az önce sona erdi. Başbakan Davutoğlu'nun, toplantının ardından basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. AK Parti'de kongresinin  22 Mayıs'2016  pazar günü  yapılacağı açıklandı.

Ak Parti, Genel Merkezinde Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu başkanlığında,  düzenlenen ,AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı  saat 12.10'da başladı. Toplantı, yaklaşık 40 dakika sürdü.

AK Parti MYK'da Ak Parti olağanüstü kongresinin  22 Mayıs 2016 Pazar günü yapılması kararlaştırıldı.. Kongrede AK Parti'nin yeni genel başkanı seçilecek.Kongre'de   Tüzükte değişikliği  yapılmayacağı öğrenildi.

Başbakan Davutoğlu 35 dakika süren MYK toplantısı sonrası Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olağanüstü kongreye kadar Başabakan ve Genel Başkanlık görevini sürdürecek ve kongre günü istifa ederek görevi bir şekilde yeni Başbakan'a ve Genel Başkan'a devredecek. Davutoğlu bundan sonra AK Parti  milletvekili olarak görevini sürdürmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kongre tarihinin açıklanmasından sonra yaptığı  değerlendirmede  22 Mayıs'ta kongreye gidecek AK Parti'de Başbakan Davutoğlu'nun aday olmamasını "Başbakan'ın kendi kararıdır. Hayırlı olsun" sözleriyle değerlendirdi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: AK, PARTİ'DE, KONGRE, TARİHİ, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı