Haber Detayı
02 Nisan 2016 - Cumartesi 17:41 Bu haber 1658 kez okundu
 
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK Parti Ankara İl Başkanlığı Mart ayı Danışma Meclisi toplantısını, Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ

AK Parti Ankara İl Başkanlığı Mart ayı Danışma Meclisi toplantısını, Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantya AK Parti Ankara İl Başkanı   Mustafa Nedim Yamalı, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Milletvekillerimnden Murat Alparslan, Julide Sarıeroğlu, Nevzat Ceylan, Vedat Bilgin, Emrullah İşler, Fatih Şahin, Ertan Aydın, Ahmet Gündoğdu, Ahmet İyimaya, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mümin Altunışık, Edip Balcı, Hakan Han Özcan, Ahmet Uzunoğlu, Cemalettin Kömürcü, Mustafa Toruntay, Cemal Güngör, Ahmet Gül, Saliha Dönmez Göğebakan, Şenol Sazak, Uğur Kızılca, Fatma Bölükbaşı, Ramazan Arslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İl Yönetim Kurulu Üyeleri , Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol, Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi, İlçe Başkanı ve Belediye Başkanlarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı.


Danışma Meclisi Toplantısında Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Basına açık olan bölümde ise Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan gündeme ait  değerlendirmelerde bulundu.

Devlet içerisindeki paralel yapıya ilgi çeken Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "En tehlikelisi, en sinsisi, tüm ülkeyi devirmeyi hedefleyen bu vuruşaydı ve Tayyip Erdoğan olmasaydı hiç kimse bunu göğüsleyemezdi." dedi.

Dün Ankara'da 4 şehidin yolcu edildiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Akdoğan, tüm şehitleri rahmetle, minnetle yad etti.

Şahadet ruhunun ne demek bulunduğunu anlamayanların gerçekte çoğu şeyi anlayamadığını ifade eden Akdoğan, "Terör teşkilatı de bir hesap hatası yaptı. Sandı ki devlet bu kentteki yeni oluşumlarına müdahale edemez, bunu göze alamaz. Eğer müdahale ederse siviller yaşamını kaybeder. Dağdan geldiler kent merkezlerinde binalara yerleştiler. Batı BM ayağa kalkar müdahale ederler. Burada fiili bir hal ortaya gelmez. Ama devlet göze aldı. Devlet oyunu bozdu, devlet müdahalede bulundu ve sivillerin yaşamını koruyarak, hak ve hukuk içerisinde, demokrasi ve hukuk içerisinde bir mücadele iddia etti. Onlar sandılar ki, devlet halkı öldürüyormuş gibi bir görüntü çıkar. Oysa öyle bir görüntü çıkmadı, teşkilat insanların yaşamını mahvediyor diye bir görüntü çıktı. Halk devletinin beraberinde durdu. Canlı bomba demek, teşkilatların cami duvarını bulması demek, sonun başlangıcı demek. Ankara'da otobüs durağında bomba patlattılar. Ne oluyor böyle eylemlerde, halk reaksiyon işaret ediyor. Batı reaksiyon işaret ediyor. Örgütün kendi içerisinde bile bir grup kırılmalar yaşanıyor" şeklinde konuştu.

"PENSİLVANYA'DA BEDDUA EDİYORLAR, KANDİL'DEKİLER 'AMİN' DİYOR" 'Devlet yapamaz, göze alamaz' diyenlerin şehadet ruhunun manasını bilmediklerini kaydeden Akdoğan, şu şekilde konuştu: "Türkiye Cumhuriyeti şehitlerin kanıyla sulanan yurt topraklarında kuruldu. Bu Cumhuriyet kendiliğinden kurulmadı. Şahadet ruhu üstünde kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 34 ülkede 78 şehitliği var. Başka hangi ülkenin bu kadar yerde şehitliği olur. Bizim ecdaşamasız ülkemizin menfaatleri, adalet, kardeşlik için dünyanın dört bir yanına gitmişler. Bu ruhu anlamayanlar henüz de sunduğumuz mücadeleyi de anlayamazlar. Bu mücadele kararlı bir biçimde devam edecek. Sayın Başbakanımız Diyarbakır'a gidecek. 1 gün evvel bomba yüklü aracı patlattılar. Sanıyorlar ki korkutacaklar. Milleti tehdit ettiler, ulus hiç itibar etmedi. Nevruzda bakın 30 bin bireyi toplayamadılar ne Diyarbakır'da ne diğer yerde. Yani insanları sokağa dökemediler, Nevruzda toplayamadılar gün geçtikçe halkın onlara reaksiyonsi artıyor. Onlara inat Başbakanımız Diyarbakır'a gitti ve dedi ki, 'biz buraları ayağa kaldıracağız, imar edeceğiz, inşa edeceğiz, ihya edeceğiz.' Bu mücadelede paralel yapı, PKK, PYD, YPG kim varsa tüm terör teşkilatları malum Türkiye'ye hücuma geçti. Ama arkalarında bir de paralel yapı var. O da onlarla işbirliği içerisinde. Pensilvanya'da beddua ediyorlar, Kandil'dekiler 'amin' diyor. Kandil eylem talimatı sağlıyor. Bu doğrultudan alkış sesleri geliyor. Bu pis bir işbirliğidir. Bunların hepsi aynı hedefe hizmet ediyorlar. Bunlar kukla ancak kuklacı bir adet. Hepsini aynı kuklacı oynatıyor. Terörle mücadele de etkin olabilmemiz için paralel yapıyla mücadele de oldukça önemli. Dünyanın neresine gitseniz Türkiye karşıtı bir yapı varsa derhal beraberinde saf tutan paralel yapıdır."

"TAYYİP ERDOĞAN OLMASAYDI HİÇ KİMSE BUNU GÖĞÜSLEYEMEZDİ" Bunların hedefinin devleti devirmek, Türkiye'yi esaret altına alabilmek bulunduğunu anlatan Akdoğan, "Onun için MİT'i, yargıyı, güvencesi ele geçirmeye çalıştılar. Bu kadar büyük bir vuruş girişiminin püskürtülebilmesi tarihi bir başarıdır. En tehlikelisi, en sinsisi, tüm ülkeyi devirmeyi hedefleyen bu vuruşuydu ve Tayyip Erdoğan olmasaydı hiç kimse bunu göğüsleyemezdi. Bu şer cephesi amacına Tayyip Erdoğan'ı koymuş halde. Amaç Türkiye'yi uydu devlet durumuna getirmek. Buna izin vermeyiz" şeklinde konuştu.

"TAYYİP ERDOĞAN SEVGİSİ NİYE SİZİ ÇILDIRTIYOR?" Twitter'da 'We love Erdoğan' diye bir başlık açıldığını anımsatan Akdoğan, "Birkaç saat sonra Twitter kaldırdı. Nedir bu hazımsızlık, niye çıldırıyorsunuz? Bunun içerisinde küfür, hakaret var mı? Yok. 'Tayyip Erdoğan'ı seviyoruz' diyor insanlar. Bu sizi niye rahatsız ediyor. Tayyip Erdoğan sevgisi niye sizi çıldırtıyor? Demek ki bu yapıların içerisinde birileri var. Bahsettiğimiz yapılardan. Onların kimyası bozuluyor. Bunlar güya çok demokratlar, sıkı denetime karşılar. Sansürlediler, 'sıkı denetime karışıyız' diye diğer bir başlık açıldı. O da rekor kırdı. Mecburen geri getirmek halinde kaldılar. Bu sebepten oynanan oyunu çok iyi görmek gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

"ELİNDE İSTER SİLAH OLSUN EL KAİDE GİBİ DEAŞ GİBİ, İSTER OLMASIN PARALEL YAPI GİBİ BUNLAR AYNI YOLUN YOLCUSUDUR" Terör hadiselerine değinen Akdoğan, "DEAŞ alçak, katil bir terör teşkilatıdır. En çok bize zarar sağlıyor. En büyük mücadeleyi de biz yürütüyoruz. Ama bu İngiliz anahtarı gibi her hedefe uyuyor. Bu tarz paravan teşkilatlar bir grup diğer siyasi hedefleri gerçekleştirebilmek için bahane olarak kullanılıyor. Bu hastalıklı bir anlayıştır. Lahor'da, Ankara'da, Brüksel'de patlayan bomba, hepsi aynıdır. Bunların hepsi hastalıklı bir anlayıştır. Tüm bu hastalıklı anlayışa karşı bir mücadele meydana koymak lazım. Çünkü şunların hedefi sonuç olarak, İslam eşittir terör. Böyle bir tablo meydana koymaktır. Bu hastalıklı anlayışlar, elinde ister silah olsun El Kaide gibi DEAŞ gibi, ister olmasın paralel yapı gibi şunlar aynı yolun yolcusudur. Bu zihniyetle bir mücadele meydana koymak lazım olur" açıklamasında bulundu. 

Basına Kapalı gerçekleşen bölümde yoklama alınmasının ardından birim başkanları sunumlarını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı Teşkilatlarıa seslendi ve toplantılarının önemi üzerine durdu.

Yaklaşık 2 saat süren Ak Parti Ankara İl Başkanlığı danışma meclisi toplantısı konuşmaların ardından sona erdi.. 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: AK, PARTİ, MART, AYI, DANIŞMA, MECLİSİ, TOPLANTISINA, YOĞUN, İLGİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
AK PARTİ MART AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
Yorumlar
Haber Yazılımı