Haber Detayı
13 Ekim 2015 - Salı 21:30 Bu haber 11418 kez okundu
 
‘Ak Partiye Milli Görüş Desteği’
Saadet Partisi’nde uzun süre görev yapan Ankara Etimesgut İlçesinin tanınmış siyasetçilerinden Orhan Tatlı, 1 Kasım seçimleri ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Milli Görüşçüler ve Erbakan Gönüllüleri olarak Ak Partiyi destekleyeceklerini açıkladı.
Siyaset Haberi
‘Ak Partiye Milli Görüş Desteği’

     Saadet Partisi’nde uzun süre görev yapan Ankara Etimesgut İlçesinin tanınmış siyasetçilerinden Orhan Tatlı, 1 Kasım seçimleri ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Milli Görüşçüler ve Erbakan Gönüllüleri olarak Ak Partiyi destekleyeceklerini açıkladı.

     01 Kasımda yapılacak olan yeniden seçimin ülkemiz ve milletimiz için çok büyük önem taşıdığını ifade eden Orhan Tatlı; Siyonizm hedeflerine ulaşmak için başta Ortadoğu ve Müslüman ülkelere yaptığı operasyonlarla kolay lokma haline getirdiklerini mazlumların ve mağdurların yeryüzünde ki tek sığınacak limanı olan Türkiye üzerinde de çeşitli senaryoların sahnelendiğini vurguladı.

     TERÖR DIŞ GÜÇLERİN TEZGÂHI    

     Önümüzde ki seçimde tarihi sorumluluk Osmanlının mirasçısı olan milletimize düştüğünü ifade eden Tatlı, “Dünyanın neresinde bir mazlumun başına bir şey gelse devletimizin yardıma koştuğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Son yıllarda 2 milyonun üstünde ki muhacire kucak açması Anadolu’nun mazlumların sığınağı unvanına yakışır bir şekilde barınmalarını sağlaması, duble yollar, hızlı trenler, yeni hava alanları, yeni okullar ve üniversiteler, hastaneler, sağlık kurumları, adliye sarayları, kentsel dönüşüm hamleleri, konut sorununun büyük ölçüde çözülmesi, İstanbul’da 3. Köprü, marmaray, metrobüs projeleri ve bunun gibi pek çok alt yapı hizmetinin gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bunlardan daha da önemli olan 1000 seneden beri Müslüman olan bu ülkede inanç özgürlüğü için atılmış olan adımlardır. İmam Hatip liselerinin, Kuran Kurslarının açılması, üniversite sınavında ki katsayı adaletsizliğinin giderilmesi, başörtüsü zulmünün büyük ölçüde ortadan kaldırılması, milletin inancıyla kavgalı bir devlet yapısından; milletin inancıyla barışık bir devlet yapısına geçilmesi milletimizi ve bizleri sevindirmiştir. Seçime doğru giderken terör eylemleri ile hepimizi derinden üzen hadiselerin planlı bir şekilde dış güçlerin tezgâhladığı oyunlara karşı şuurlu olunması gerektiğini ifade eden Tatlı, şunları söyledi:

     BÜYÜK DEVLETLER SARAYDAN YÖNETİLİR

     “Türkiye üzerinde oynanan oyunların aslında iktidarda bulunanların siyasi rengine bakılmaksızın yapıldığını siyasi tarihimiz şahittir. Bunun en güzel örneğinin Merhum Bülent Ecevit’e yapılan operasyondur. Dış güçlerin isteklerinin bir kısmına bile itiraz etmesi Merhum Başbakan Ecevit’in iktidardan uzaklaştırılmasına yetmiştir. Müstemleke devletleri köşkten büyük devletler ise saraydan yönetilir. Merhum Erbakan Hocamızın 61 yıllık siyasi mücadelesi ve talebelerinin sancağı devr alıp Haim Naum doktrinini çöpe atması Anadolu bozkırına saray inşa edip bölgesinde ve dünyada söz sahibi duruma gelmesi nedeniyle Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Ak Parti iktidarı hedef haline getirilmiştir. Son dönemde gelişen olayların Çanakkale Savaşının 100. Yılında olması da manidar ve anlamlıdır. Siyonizm’in planlarını bilmeden yapılan değerlendirmeler doğru teşhisi ortaya koymaz. Teşhis yanlış konulunca tedavisi de olmaz.

     DESTEĞİMİZ AK PARTİYE

     Müslüman ülkelerde ve Türkiye’mizde çıkan karışıklıkların tamamının müsebbibi Siyonizm mikrobudur.  Dolayısıyla bu mikroba karşı uyanık olmak, feraset, dirayetle hareket etmek tarihi vecibelerimizdendir. Teşbihte hata olmaz. Anzaklı Müslüman askerler Çanakkale Savaşında Osmanlıya karşı savaş veriyorlardı. Ezan okununca da namaza duruyorlardı. Nereye hizmet ettiklerinden haberleri yoktu. Erbakan Hocamızın ifadesiyle “Ben mi siyonizme hizmet ediyorum” marşını söyleyerek siyonizme hizmet edilir. Merhum Menderese, Özal’a, Ecevit’e, Erbakan’a türlü iftira ve karalama kampanyaları düzenleyenler Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve ailesine ve Ak Parti iktidarına dört koldan saldırmaktadırlar. Sonuç olarak bu şuurla Milli Görüşçüler ve Erbakan Gönülleri olarak Belediye, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 7 Haziran seçimlerinde tavrımızı ve duruşumuzu açık ve net bir şekilde ifade ettiğimiz gibi önümüzde ki seçimlerde de Ak Partiye oyumuzu vereceğimizi ilan ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” sözlerine yer verdi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:YILMAZ TATLI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ‘Ak, Partiye, Milli, Görüş, Desteği’,
Yorumlar
Haber Yazılımı