Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 15:26 Bu haber 1441 kez okundu
 
AMASYA ŞEHİDİN ADINI YAŞATACAK
Amasya Valisi İ. Halil Çomaktekin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü binasında Şehit Polis Memuru İdris Bolat’ın adının verildiği konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi.
- Haberi
AMASYA ŞEHİDİN ADINI  YAŞATACAK

Amasya Valisi  İ. Halil Çomaktekin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü binasında Şehit Polis Memuru İdris Bolat’ın adının verildiği konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi. 

Programa şehitlerimizin ailelerinin yanı sıra Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve protokol üyeleri katıldı.

Programda ilk olarak Şehidimizin özgeçmişi okundu. Daha sonra konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, Şehidimizin anısını yaşatmak için böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Şehidimize Allah’tan rahmet diledi.

Daha sonra konuşan Vali İ. Halil Çomaktekin ise şunları kaydetti: “Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Son dönemlerde çok şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimiz kutsal, ulvi ve yüce değerler için, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, canını ve kanını vererek bu toprakları bizlere vatan kılıyorlar. Kendilerine minnettarız. Bu kahramanlıkları imanlarından geliyor. Şehitlerimiz sayesinde kutsal değerlerimiz ayakta kalacak, bayrağımız her zaman şerefle dalgalanacak, birlik ve beraberliğimiz ilelebet devam edecektir. Şehitlerimiz her şeyden önce milletimizin kalbinde ve dualarında sürekli yaşayacaktır. Bizler gelecek nesillere bu kutsal vatan topraklarının nasıl vatan edinildiğini göstermek için kamu kurum ve kuruluşlarımıza, okullarımıza, çeşmelerimize, caddelerimize, sokaklarımıza isimlerini vererek, bu toprakların tapu senetlerini milletimize ve dış güçlere de tescil etmiş oluyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze, İl Emniyet Müdürlüğümüze, bütün ilgili kurumlara ve değerli temsilcilerine vermiş oldukları katkılardan ötürü şükranlarımı sunuyorum. Bu konferans salonunun hayırlı olmasını diler, hepinize saygılar sunarım.”Konuşmaların ardından yapılan dua ile konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi.

 

Artuklu Haber Ajansı-Amasya

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: AMASYA, ŞEHİDİN, ADINI, , YAŞATACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı