Haber Detayı
23 Ocak 2017 - Pazartesi 09:56 Bu haber 870 kez okundu
 
ANKARA'DA OTO'DAN 150 BİN LİRALIK ALTIN ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI
Sincan İlçesi Atatürk Mahallesi Lale Caddesi ile Meltem Sokak kavşağında bir otomobilden yapılan hırsızlık olayında, 150.000 tl değerindeki altının çalınması olayına karıştığı tespit edilen Aykut D. isimli şahsın yakalanması için Emniyet Görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde; plakaları sökülmüş ve durumu şüpheli olan bir araçta Aykut D., Erdal Y., Orhan K. ve Yaşar T. İsimli şahıslar yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı.
Polisiye Haberler Haberi
ANKARA'DA OTO'DAN 150 BİN LİRALIK ALTIN ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI

Sincan İlçesi Atatürk Mahallesi Lale Caddesi ile Meltem Sokak kavşağında bir otomobilden yapılan hırsızlık olayında, 150.000 tl değerindeki altının çalınması olayına   karıştığı tespit edilen Aykut D. isimli şahsın yakalanması için  Emniyet Görevlilerince  yapılan çalışmalar neticesinde; plakaları sökülmüş ve durumu şüpheli olan bir  araçta Aykut D., Erdal Y.,  Orhan K. ve Yaşar T.  İsimli şahıslar yakalanarak haklarında yasal  işlem başlatıldı.

 

Konuya ilişkin Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

 

''08.12.2016 Perşembe günü saat 13.00 sularında Sincan İlçesi Atatürk Mahallesi Lale Caddesi ile Meltem Sokak kavşağında bir otomobilden yapılan hırsızlık olayında, 150.000 tl değerindeki altının çalınmış olduğu tespit edilmiştir. 

Olay ile ilgili tahkikat devam ederken çalınan altınların Kırıkkale ilinde bir kuyumcuda olduğu ihbarı üzerine 142.000 TL değerindeki ziynet eşyası elde muhafaza altına alınarak adli emanete teslim edilmiştir. 

Hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen Aykut D. isimli şahsın yakalanması için yapılan çalışmalar neticesinde; 04.01.2017 günü saat 16.00 sularında plakaları sökülmüş ve durumu şüpheli olan araçta Aykut D., Erdal Y.,  Orhan K. ve Yaşar T.  İsimli şahıslar yakalanmıştır. 

Aykut D.’nin 2 ayrı suçtan, Erdal Y.’nin 7 ayrı suçtan arandığı, Orhan K. ve Yaşar T.’nin aranmadığı tespit edilerek salıverilmiş, 18 yaşından küçük olan Erdal Y. ise Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Aykut D. 05.01.2017 Perşembe günü Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilerek tutuklanmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ''

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ANKARA'DA, OTO'DAN, 150, BİN, LİRALIK, ALTIN, ÇALAN, HIRSIZLAR, YAKALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı