Haber Detayı
31 Ocak 2017 - Salı 07:17 Bu haber 842 kez okundu
 
ANKARA EMNİYETİNDEN OTO HIRSIZLARINA AĞIR DARBE
Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğince,Oto Hırsızlığı İle İlgili yürütülrn Operasyonlarda Ankara İli Merkezi ve Sivas İl merkezinde 9 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Polisiye Haberler Haberi
ANKARA EMNİYETİNDEN OTO HIRSIZLARINA AĞIR DARBE

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğince,Oto Hırsızlığı İle İlgili  yürütülrn Operasyonlarda Ankara  İli  Merkezi ve Sivas İl merkezinde 9 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.  

 

Bu operasyonlar kapsamında; 31 adet çalıntı ve change oto, 5 adet çalıntı parçalanmış oto, 5 adet hacizli ve yakalamalı araçlara change yapılan oto ve 9 adet hacizli ve yakalamalı otonun kanunsuz olarak parçalanması, 1 adet ruhsatsız tabanca olmak üzere toplam 51 adet suç ve suç unsuru tespit edildi.

 

Konuya ilişkin Ankara Valiliğinden şu açıklama yapıldı:

 

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğince, “Nitelikli Hırsızlık”, “Geceleyin Oto Hırsızlığı”, “Çalıntı Otoların Motor ve Şasi Numaralarını Değiştirmek Suretiyle Resmi Belgede Sahtecilik Yapmak”, “Çalıntı ve Change Otoları Satmak Suretiyle Dolandırıcılık Yapmak”, “Hacizli ve Yakalamalı Otoları Change Yapmak”, “Parçalamak Suretiyle Devletin Zarara Uğratmak” ve “Bu Yollarla Haksız Kazanç Temin Etmek” suçlarını önlemek amacıyla bir çalışma başlatılmıştır.   

 

Yaklaşık 2 ay süren araştırma ve çalışmalar sonucunda; 20.01.2017 günü Cuma günü başlatılan eş zamanlı operasyonlarda İlimiz Merkezi ve Sivas İl merkezinde 9 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. 

 

Bu operasyonlar kapsamında; 31 adet çalıntı ve change oto, 5 adet çalıntı parçalanmış oto, 5 adet hacizli ve yakalamalı araçlara change yapılan oto ve 9 adet hacizli ve yakalamalı otonun kanunsuz olarak parçalanması, 1 adet ruhsatsız tabanca olmak üzere toplam 51 adet suç ve suç unsuru tespit edilmiştir. 

 

Otoların İlimiz Merkezi, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Afyonkarahisar, Erzincan illerinden çalındıkları, çalıntı otoların ağır hasarlı pert otolara İlimiz Merkezinde change yapıldıktan sonra Sivas iline çalıntı ve change otoların götürülerek üçüncü kişilere satıldıkları tespit edilmiştir. 

 

Yakalanan şüpheli şahıslar, haklarında gerekli yasal işlemler başlatılarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ''Denildi

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ANKARA, EMNİYETİNDEN, OTO, HIRSIZLARINA, AĞIR, DARBE, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı