Haber Detayı
07 Eylül 2016 - Çarşamba 10:41 Bu haber 1476 kez okundu
 
ANKARA TURAN GÜNEŞ'TE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Turan Güneş Bulvarı’nda yol genişletme çalışmalarını gece-gündüz hızla sürdürürken, genişletilen ilk etapta asfalt serimi başladı.
Ankara Haberi
ANKARA TURAN GÜNEŞ'TE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Turan Güneş Bulvarı’nda yol genişletme çalışmalarını gece-gündüz hızla sürdürürken, genişletilen ilk etapta asfalt serimi başladı.

 

Çankaya Yıldız Kavşağı'ndan başlayarak Oran semtinden geçip Kepekli Kavşağı'nda sona eren  7 kilometrelik Turan Güneş Bulvarı’nı baştan sona genişletme çalışmaları hızla devam ederken, Kepekli Kavşağı’ndan Doğukent Caddesi bağlantısına kadar olan kısımda, mevcut  kaldırım ve refüj daraltılarak, yol genişletmesi yapıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, 7 kilometre uzunluğunda 2 gidiş 2 geliş toplam 4 şerit olan Turan Güneş Bulvarı’nın, trafik yoğunluğu nedeniyle yetersiz hale geldiğini, bu nedenle yolun emniyet şeritleriyle birlikte 8 şeride çıkarılacağını söyledi.

 

Çalışmaların hızla ilerlediğini belirten Vedat Üçpınar, “3 etap halinde yaptığımız çalışmalarla, 1. etap olan Kepekli Kavşağı ve Panora Kavşağı arasındaki bölümde mevcut asfalt ve kaldırımlar sökülerek, refüj daraltıldı. Ardından yolun alt temeli yapılıp, bitümlü asfalt tabakası serimine başlandı” diye konuştu.

 

Üçpınar, çalışmaların etap etap yapıldığını ve ekiplerin koordineli şekilde peş peşe çalıştığını kaydederek, 1. etap olan Kepekli Kavşağı- Panora Kavşağı arasında asfalt serimi devam ederken, 2. etap olan Panora Kavşağı-Doğukent Caddesi bağlantısına kadar olan kısımda da asfalt kazıma, kaldırımların sökülmesi, refüjün daraltılması ve yolun genişletilen bölümlerinin asfalta hazır hale getirilmesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

    -3. ETAP, BAYRAMDAN SONRA HEMEN BAŞLAYACAK

Turan Güneş Bulvarı’nın Doğukent Caddesi bağlantısı-Yıldız Kavşağı arasında olan 3. etabının ise Bayram'dan hemen sonra başlayacağını belirten Vedat Üçpınar, böylelikle 7 kilometrelik bulvarın kısa süre içinde tamamlanacağını söyledi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ANKARA, TURAN, GÜNEŞ'TE, YOL, GENİŞLETME, ÇALIŞMALARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı