Haber Detayı
23 Aralık 2017 - Cumartesi 01:28 Bu haber 1329 kez okundu
 
ANKARA VALİLİĞİNDEN FLAŞ ÇİPLİ KİMLİK KARTI AÇIKLAMASI
Kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı gibi asılsız haberler ve söylemler , Nüfus Müdürlüğü görevlilerine zor anlar yaşatıyor. Ankara Valiliği yaptığı yazılı açıklamada yeni kimlik kartlarının yenilenme süresinin 3 yıl olduğunu, kamuoyunda " kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı gibi asılsız haberler ve söylemlerin " gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Ankara Haberi
ANKARA VALİLİĞİNDEN FLAŞ   ÇİPLİ KİMLİK   KARTI AÇIKLAMASI

  Kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı gibi asılsız haberler ve söylemler  , Nüfus Müdürlüğü görevlilerine zor anlar yaşatıyor. Ankara Valiliği yaptığı yazılı açıklamada yeni kimlik kartlarının yenilenme süresinin 3 yıl olduğunu, kamuoyunda " kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı gibi asılsız haberler ve söylemlerin "    gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

 

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

''Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartına ilişkin yasal düzenleme 27.01.2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup 02.01.2017 tarihi itibariyle ülke genelinde kimlik kartı başvuruları alınmaya başlanmıştır.

 

Son zamanlarda basın yayın organları ile sosyal medyadan yayılan kimlik kartlarının dağıtımının yıl sonu itibariyle son bulacağı, kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı gibi asılsız haberler ve söylemler nedeniyle Nüfus Müdürlüklerinde yaşanan yoğunluklar, izdihama yol açmaktadır. 

 

Kimlik kartları bedelleri 2018 yılı itibariyle “Değerli Kâğıtlar” değerleme oranlarıyla güncellenecek ve bu oran, asılsız haberlerde iddia edildiği gibi yüksek olmayacaktır. 

 

Tüm Türkiye’de nüfus cüzdanlarının 2023 yılına kadar yenilenmesi hedeflenmektedir. Ancak mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliğini yitirdiğine dair herhangi bir son tarih ve yasal düzenleme bulunmamaktadır, mevcut nüfus cüzdanları süresiz olarak geçerlidir.

 

Vatandaşların bu konuda daha sağduyulu davranmaları ve asılsız haberlere itibar etmemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ANKARA, VALİLİĞİNDEN, FLAŞ, , , ÇİPLİ, KİMLİK, , , KARTI, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı