Haber Detayı
17 Haziran 2017 - Cumartesi 09:12 Bu haber 561 kez okundu
 
ARTUKLU İLÇESİNDE YOLLAR DOĞALGAZ ÇALIŞMALARININ ARDINDAN HEMEN YAPILACAK
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman Artuklu ilçesinde yol konusunda sıkıntı kalmayacağını bildirdi.
Mardin Haberi
ARTUKLU İLÇESİNDE YOLLAR DOĞALGAZ ÇALIŞMALARININ  ARDINDAN HEMEN YAPILACAK

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman Artuklu ilçesinde yol konusunda sıkıntı kalmayacağını bildirdi.Vali Yaman, “Doğalgaz ile ilgili kazı çalışmalarının bitmesinin akabinde kent merkezinin bozulan yolları en güzel şekilde yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Mardin Artuklu ilçesinin doğalgaz konforu ile tanışması için AYKOME ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Doğalgaz hatlarının döşenmesi nedeniyle yollarda ise kazı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yakın zamanda apartman ve evlere doğalgaz hattının çekilmesiyle çalışmalar son bulacak. Öte yandan kazılar nedeniyle bozulan yollar, çalışmaların tamamen sona ermesinin ardından modern ve kente yakışan bir şekilde bitirilecek.

 

Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde özellikle bu Yaz ayında hummalı bir çalışma söz konusudur. Bir yandan ilimizin gelişmesi ve marka bir şehir olması için alt yapı ve üst yapıda süren projeler, diğer yandan insan odaklı sosyal projelerle vatandaş memnuniyetini baz alan bir çalışma yöntemimiz söz konusudur. İlimize konfor katacak ve havasının temizlenmesine katkı verecek doğalgaz için de ilgili birimler gece gündüz demeden çalışıyor. Hatların döşenmesi esnasında ise yolların kazılmasından kaynaklı sorunlar söz konusu olabiliyor. Bu durumun uzun sürmeyeceğinin müjdesini vermek istiyorum” dedi.

 

Bundan sonraki süreci anlatan Yaman şunları kaydetti: “Doğalgaz altyapısının bitmesinin ardından evlere ve işyerlerine hat döşenmesi konusunda çalışmalar başlayacak. Biz doğalgazdan kaynaklı bir daha kazı olmamasını istiyoruz.  Doğalgazdan faydalanmak isteyen hemşehrilerimizin bilgilendirmelerini sağlıyoruz. Akabinde vatandaşlarımızın doğalgaz hatlarını evlerine çekmeleriyle birlikte yol çalışmalarına başlanacak. Kazı yapılan tüm yollar çalışmalarımızla ilimizin hak ettiği bir duruma getirilecek. Bizlere bugüne kadar sabır gösteren hemşehrilerimize teşekkür ederiz”  

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ARTUKLU, İLÇESİNDE, YOLLAR, DOĞALGAZ, ÇALIŞMALARININ, , ARDINDAN, HEMEN, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı