Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 11:54 Bu haber 715 kez okundu
 
ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SENATOSUNDAN FİLİSTİN'DEKİ KATLİAMA TEPKİ AÇIKLAMASI
Mardin Artuklu Üniversitesi'nin Filistin'deki Katliam ile İlgili Senato Açıklaması
Mardin Haberi
ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SENATOSUNDAN FİLİSTİN'DEKİ KATLİAMA TEPKİ AÇIKLAMASI

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin Filistin'deki Katliam ile İlgili Senato Açıklaması yapıldı.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin açıklaması şöyle;

 

''ABD Yönetimi Kudüs’ü işgalci Siyonist yönetimin başkenti olarak tanımış ve Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönünde karar alarak hayata geçirmiştir. Başta İslam dünyası olmak üzere tüm uluslararası camiada büyük bir infiale ve nefrete neden olan bu sorumsuz kararın yarattığı kaos, muhakeme yeteneğini kaybetmiş ve namlunun hedefine masumları koyarak zalimce saldıran terör devletinin Siyonist yönetimini katliama sevk etmiştir.

 

İnsanlık; İslâm’ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı yüreğinde taşıyan Kudüs’ün işgal kuvvetleri tarafından ilhakını ve bölgede istikrar zeminini temelinden dinamitlemeyi hedefleyen bu karara İslam Âleminin değerlerini hedef alan Siyonist yönetimin bu hain saldırılarına sessiz kalıp göz yumdukça hayatını kaybeden çocukların ve zalimce katledilen sivillerin hikâyelerini daha çok dinleyecektir.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi Senatosu olarak, Uluslararası sistemi tehdit ederek evrensel istikrarı sarstığı gibi bölgeyi dini ve politik bir çatışmaya sürükleyen Siyonist sözde devletin, Uluslararası hukuka ve temel insan haklarına aykırı bu cinayetlerini nefretle telin ediyoruz. Hiç kuşku yok ki elliden fazla sivil insanın hayatını kaybettiği ve binlercesinin yaralandığı bu vahşet, tarihe kara bir leke olarak geçecektir.

 

Uluslararası sistemi koruma misyonu olmasına rağmen bu konuda başarısızlığı birçok kez teyit edilen Birleşmiş Milletlerin; Siyonist Yönetimin aleyhine onlarca kararı olmasına rağmen, bu kararları görmezden gelen işgalci yönetime hiçbir yaptırım uygulamaması uluslararası toplumu bu vahşetin paydaşı haline getirmiştir.

 

Meşru müdafaa hakkına sahip mazlum ve masum Filistin halkına başsağlığı dilerken vicdan sahibi herkesi işgalci İsrail ve ABD’nin barbarlığı karşısında sessiz kalmamasını temenni ediyor ve bütün dünya devletlerini bu yapılanları kınamaya ve lanetlemeye çağırıyoruz.''

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ARTUKLU, ÜNİVERSİTESİ, SENATOSUNDAN, FİLİSTİN'DEKİ, KATLİAMA, TEPKİ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı