301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2015 - Perşembe 09:54 Bu haber 2468 kez okundu
 
ARTVİN'DE TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ATATÜRK HEYKELİ
Artvin'de inşaatı bir yılda tamamlanan Türkiye'nin en büyük Atatürk heykeli 60 ton ağırlında.
- Haberi
ARTVİN'DE TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ATATÜRK HEYKELİ

Artvin'de inşaatı  bir yılda tamamlanan Türkiye'nin en büyük Atatürk heykeli 60 ton ağırlında.Artvinli Sıtkı Kahvecioğlu,4 milyon TL harcayarak memleketine dünyanın en büyük Atatürk heykelini yaptırdı.

Artvin'in en hakim tepesi olan Atatepe'de yerleştirilen heykelin vernikleme işlemi tamamlandıktan sonra 19 Mayıs 2012 günü törenle açılışı yapılmıştı.

 

Sıtkı Kahvecioğlu

 

1934 Yılında Artvin / Merkez de dünyaya geldi. Babasının ismi Muharrem, annesinin ismi Huriye’dir. İlköğrenimini Artvin de, ortaöğrenimini Bursa Erkek Lisesinde tamamlamıştır. 

1959 Yılında Ankara üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Uzun bir dönem Ankara´da avukatlık yaptıktan sonra memleketine dönerek, 1968 - 1973 yılları arasında bakır madenciliği ile ilgilendi. 

1973´yılında Artvin Noteri oldu. 1978 yılında İstanbul Kadıköy 4. Noterliğine atandı.1999 yılında emekliliğine 1 ay kala istifa ederek noterlikten ayrıldı. 

2008 yılında Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı’nı kurarak, memleketi Artvin’e döndü. "Memlekete hizmet, ne güzel ibadet" sloganı ile, doğduğu topraklarda birçok faydalı hizmetlerine devam etmektedir.

Sıtkı Kahvecioğlu

 

Artuklu Haber Ajansı-Artvin

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARTVİN'DE, TÜRKİYE'NİN, EN, BÜYÜK, ATATÜRK, HEYKELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı