Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 19:00 Bu haber 1198 kez okundu
 
ASP İl Müdürü Kenç;’’15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır’’
Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.
- Haberi
ASP İl Müdürü Kenç;’’15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır’’

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

 

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç mesajında  ‘’Darbecilere en büyük cevabı milletin verdiğini ifade eden Erdoğan,  Milletimiz darbeye karşı durarak Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemeyeceğini açıkça ilan etmiştir. Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit oldu. Dünyada çok az millet bu bedeli ödeyebilir. Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır’’. dedi.

 

15 Temmuz gecesi yaşananlar, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğuydu. Tıpkı 102 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlarla donanmış hainler, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kaldı. Ve en zayıf anında bile ’Çanakkale geçilmez’ dedirten bir inancın mirasçısı olan bu millet, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, 15 Temmuz 2016, bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı evlatları olduğunun bir kez daha tescillendiği, darbecilere halkın darbe yaptığı, bundan böyle hiçbir gücün, milletin ve iradesinin rehin veya teslim alınamayacağının hukuk dışı yol ve yöntemlerle iktidar değişikliği yapamayacağının veya iktidar olamayacağının dosta ve düşmana öğretildiği gündür.

 

Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir.

 

“Bu haince girişim, ülkemize zarar vermek isteyenlerin son çırpınışı olacak ve tarihin çöplüğünde yerlerini alacaklardır inşallah. Kardeşliğimizi bozanlar, Türk adaleti karşısında en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Gün, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma günüdür. Yeni ve güçlü Türkiye’de hainlerin yeri olmayacaktır. Bu doğrultuda hain darbe girişiminin birinci yılında demokrasi ve milli iradeye sahip çıkılması gerekiyor. Hiç kimseyi sevindirmeyeceğiz. Acımızı da sevincimizi de yüreğimizde taşıyacağız. Şehitlerimiz daima yüksektedir, onlar en yüksek makama layıktırlar. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek, Devletin bütünlüğü bu bayrağın varlığı, Devletin bekası söz konusuysa gerisi teferruattır.”Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ELAZIĞ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ASP, İl, Müdürü, Kenç;’’15, Temmuz, ruhu, demokrasinin, sigortasıdır’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı