Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 10:11 Bu haber 509 kez okundu
 
Ataol Behramoğlu Yeni Şiirleriyle Kadıköyʹde
02.01.2018 Ataol Behramoğlu’nun yeni kitabı “Ne Çok Hain”’de yer alan şiirler usta sanatçılar tarafından seslendirilecek.
Belediye Haberleri Haberi
Ataol Behramoğlu Yeni Şiirleriyle Kadıköyʹde

02.01.2018 Ataol Behramoğlu’nun yeni kitabı “Ne Çok Hain”’de yer alan şiirler usta sanatçılar tarafından seslendirilecek.   Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe Genco Erkal, Rutkay Aziz, Meltem Cumbul, Levent Üzümcü, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz katılacak.

 

Türk edebiyatının önemli şairlerinden Ataol Behramoğlu toplumsal içerikli şiirlerini, bunların en çok yankı uyandırmış olanlarından birinin adıyla, “Ne Çok Hain” adı altında topladı. Behramoğlu’nun  son yıllarda  yazdığı şiirlerden yapılmış seçmelerin yer aldığı kitapta Gezi’den, Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye gündemine damgasını vuran toplumsal olaylar yer alıyor. Kadıköy Belediyesi Behramoğlu’nun yeni kitabının tanıtımı için dostlarının katılımıyla bir etkinlik düzenliyor.

 

6 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’de  Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe şairin dostları ve okurları katılacak. Yeni şiirlerinin tanıtılacağı bu günde Behramoğlu’nun şiirleri Genco Erkal, Rutkay Aziz, Meltem Cumbul, Levent Üzümcü, Tuna Kiremitçi, Sanatçılar Yürüyor Platformu, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu tarafından okunacak.  Behramoğlu şiirlerine piyanosuyla Selçuk Korku, gitarıyla Haluk Çetin eşlik edecek.

 

Tarih: 6 Ocak 2018 Cumartesi Saat: 15:00

Yer: Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi-Büyük Salon

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ataol, Behramoğlu, Yeni, Şiirleriyle, Kadıköyʹde,
Yorumlar
Haber Yazılımı