Haber Detayı
16 Aralık 2016 - Cuma 08:25 Bu haber 1067 kez okundu
 
Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti ile Iğdır Gazeteciler Derneği buluştu
Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti, Iğdır Gazeteciler ve İletişim Derneği yetkilileriyle görüştü, mesleki işbirliği anlaşması tazelendi.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti ile  Iğdır Gazeteciler Derneği buluştu

Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti, Iğdır Gazeteciler ve İletişim Derneği yetkilileriyle görüştü, mesleki işbirliği anlaşması tazelendi.

Toplantıya Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı gazeteci Oğuzhan Kılıç ve Disiplin Kurulu Üyesi sanatçı-yazar İmdat Kaymaz’ın ile Iğdır Gazeteciler ve İletişim Derneği Başkanı televizyoncu Aydın Deniz ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

TERÖRİZMİN CEZASI AĞIR OLMALI
FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminin ‘darbe’ görünümlü terörist katliam ve iç-işgal eylemi olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Oğuzhan Kılıç, terörist-başı Fethullah Gülen’in ve Fethullahçıların hukukta bulunan en ağır cezaya çarptırılmaları gerektiğinin altını çizdi, “Çok uyardık ancak 15 Temmuz’da herkes gerçeği ve bu örgütün ne kadar acımasız olduğunu ve vahşi bir yapıya sahip olduğunu kendisi gördü. Nasıl Almanya’da Nazi’zm yasaksa, bizde aynı trajediyi yaşadığımızdan, bu katliamcı Fethullahçılığın-Gülenizm ideolojisinin yasaklanması o kadar doğaldır.”

Gazeteci Kılıç, “FETÖ bizim sektörde yani medya sektöründe de çok çok ciddi tahribata yol açtı. Hala travma yaşayan meslektaşlarımız var. Biz tüm FETÖ mağdurlarına sahip çıktığımız gibi onlara da her zaman sahip çıktık.” dedi.

 

FETHULLAHÇILIK EMPERYALİST BİR AKIMDIR
Başkan Aydın Deniz ise tehlikenin büyüklüğünü önceden gördüğünü vurguladı. Gazeteci Deniz, “Mustafa Kemal Atatürk’ün atılımlarıyla büyüyen Türkiye’de Fethullah Gülen gibi canavarların türemiş olması tabi ki üzücüdür. FETÖ’nün bitirilmesi kesin kararlılık isteyen bir konudur. Fethullahçılığın önceliğinin Türkler olduğu gerçeğini görürsek, FETÖ’nün emperyalist emelini daha iyi anlamış oluruz. FETÖ, Türk topraklarından sökülüp atılması lazım. dedi.

Gazeteci Deniz, “FETÖ en büyük zararı medya sektörüne verdi. Düşünce özgürlüğüne tam düşman bir duruş sergiledi ve kumpas davalarla terör estirdi. Şimdi hesap verme zamanı.” dedi.

DAYANIŞMA ve İŞBİRLİĞİ VURGUSU
Kafkasya’ya ya açılan yeni projelerin müjdesini veren Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Oğuzhan Kılıç, Türkiye’nin Kafkasya’ya açılan kapısına kadar uzanma zamanının geldiğini, bundan ötürü memnuniyetini dile getirdi ve Iğdır’lı meslektaşlarına başarılar diledi. “Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti’nin yönetimi oluşturan başarılı meslektaşlarımla bir raya gelmekten mutluluk duyuyorum. Özellikle kadronuzun gençliği umut vericidir.” diyen Iğdır Gazeteciler ve İletişim Derneği Başkanı Aydın Deniz, basın sektöründe yeniden yapılanma sürecine girildiğini vurgularken, dayanışma ve işbirliğinin önemine değindi. Gazetecilik meslek kuruluşları buluşmalarında, hükümetin kararlı terörle mücadele politikasına verdikleri desteğin bir kez daha altı çizildi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Avrupa, Türk, Gazeteciler, Cemiyeti, ile, , Iğdır, Gazeteciler, Derneği, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı