Haber Detayı
21 Aralık 2013 - Cumartesi 17:53 Bu haber 1684 kez okundu
 
AYHAN TAŞKIRAN ‘’SIĞINMA’’ KİŞİSEL RESİM SERGİSİ
Ayhan Taşkıran’ın yaşamın tek düzeliginden ve yerleşik kalıplardan, sıyrılarak kendinde oluşturduğu dünyaya sığınmasının ardından gerçekleştirdiği yapıtlarının sergileneceği ‘Sığınma’ isimli sergisi 3 – 11 Ocak ‘ ta Galeri Eksen’de izlenebilir.
Kültür ve Sanat Haberi
AYHAN TAŞKIRAN ‘’SIĞINMA’’ KİŞİSEL RESİM SERGİSİ

 

Ayhan Taşkıran’ın yaşamın tek düzeliginden ve yerleşik kalıplardan, sıyrılarak kendinde oluşturduğu dünyaya sığınmasının ardından gerçekleştirdiği yapıtlarının sergileneceği ‘Sığınma’ isimli sergisi  3 – 11 Ocak ‘ ta Galeri Eksen’de izlenebilir.

 

Her insan dipsiz bir uçurumdur; kendine bakmaya görsün, başı döner”           Woyzeck

 

Ressam için kurulu düzenden, günlük yaşamın tek düzeliğinden ve yerleşik kalıplardan sıyrılmanın sonu bilinmeyene doğru yapılan yolculuğun ilk adımıdır. Ve bilinmeyen çoğunlukla da ressamın kendisi ile “karşılaşma” alanıdır.Doğadan hareketle ulaşılmaya çalışılan deneyler, teknik hesaplaşmalar ve diğer tüm çözümlemeler kaçınılmaz bir biçimde bu yapayalnız kalıveren “ben” e toslamak ve hesaplaşmak zorundadır.Çünkü birey zaten bu karşılaşma anı için kopup gelmişti. Meydanı bir başkası ile paylaşacak ya da kolaycacık teslim olacak olsaydı, kurulu düzene sırt çevirir miydi?

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ayhan, Taşkıran’ın, yaşamın, tek, düzeliginden, yerleşik, kalıplardan, sıyrıla
Yorumlar
Haber Yazılımı