Haber Detayı
01 Aralık 2015 - Salı 13:30 Bu haber 1126 kez okundu
 
BAHÇELİ:''PARTİMİZİN TÜZÜĞÜNE GÖRE HAREKET EDECEĞİZ''
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin MHP'de olağanüstü kurultay çağrıları hakkındaki sorularını yanıtladı
Siyaset Haberi
BAHÇELİ:''PARTİMİZİN TÜZÜĞÜNE GÖRE HAREKET EDECEĞİZ''


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin MHP'de olağanüstü kurultay çağrıları hakkındaki sorularını yanıtladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'de olağanüstü kongre tartışmaları ve adaylığını ilan edenlere ilişkin "Bunların içerisinde birisi vardır ki gelecekte hep beraber göreceksiniz. Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP'de görevlendirilme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez" dedi. 

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin "Meral Akşener basın toplantısı ile olağanüstü kongre için imza toplayacağını ifade etti. Değerlendirmenizi alabilir miyiz?" sorusunu yanıtlayan Bahçeli, MHP'nin geleneksel ve kurumsallaşmış bir parti olduğunu ve parti tüzüğünün öngördüğü kurallar çerçevesinde yönetildiğini söyledi. 

Bahçeli, şöyle devam etti: 

"MHP'nin olağan kongresi 21 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Tekrar olağan kongresi 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. CHP'de başlatılmış olan ve artık orada da alışkanlık haline geldiği bilinen olağanüstü kongre talepleri, 1 Kasım seçimleri gecesinden itibaren MHP'de bazı şahsiyetler tarafından gündeme getirilmiştir. Bunların demokratik hakkıdır. Tüzüğe göre şartları yerine getirmek için gayret gösterebilirler. Daha çıkacak olan adaylar olduğu kanaatindeyim. 

Şu an 13 arkadaşımız genel başkanlığa talip olmuştur. Bunlardan bir tanesinin zaten aday olma imkanı yoktur. Çünkü ihraç edilmiştir. Davası Yargıtaydadır. Yargıtay sonuçlanıncaya kadar üyelik özelliği taşımamaktadır. Bazıları ise gündeme gelmiştir ve MHP'yi CHP'lileştirme gibi bir kötü alışkanlığı partimize de yaşatmak istemektedir. Bunların içerisinde birisi vardır ki gelecekte hep beraber göreceksiniz. Fetullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP'de görevlendirilme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın."

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAHÇELİ:''PARTİMİZİN, TÜZÜĞÜNE, GÖRE, HAREKET, EDECEĞİZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı