301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 12:58 Bu haber 1079 kez okundu
 
BALIK FİYATLARI DÜŞTÜ VATANDAŞ BAYRAM ETTİ
Denizlerde av sezonunun 1 Eylül'de başlamasıyla birlikte Denizlere açılan balıkçılar, bol miktarda balık avlamaya başladı. Bollukla birlikte pazarlardaki tezgahlarda fiyatlar da düşmeye başlayınca , Artan et ve tavuk fiyatları nedeniyle bunalan vatandaşlar et yerine balığı tercih etmeye başladı.
Ankara Haberi
BALIK FİYATLARI DÜŞTÜ VATANDAŞ BAYRAM ETTİ

Denizlerde av sezonunun 1 Eylül'de başlamasıyla birlikte Denizlere açılan balıkçılar, bol miktarda balık avlamaya başladı. Bollukla birlikte pazarlardaki tezgahlarda fiyatlar da düşmeye başlayınca , Artan et ve tavuk fiyatları nedeniyle bunalan  vatandaşlar et yerine balığı tercih etmeye başladı.

 

Ankara sebze -meyve halinde Bulunan  balıkçı tezgahlarında palamudun tanesi 10-8 lira,Çinekop 15 lira , sardalyenin kilosu 15, istavritin kilosu 20, çupranın kilosu 35, uskumrunun kilosu 12, kolyozun kilosu 15, mezgitin kilosu 30, tekirin kilosu ise 35 liradan ,Barbun 15 liradan,Mercan 28 liradan,Kefal 15 liradan,levrek 15 liradan  satılıyor.

 

Balıkçılarda fiyatların düşmesi en çok vatandaşları sevindirdi.Özell,kle son günlerde Kırmızı et ve Tavuk fiyatlarına yapılan zamlardan bunalana vatandaşlar,Balıkçılara koşarak Balık alıyor.Artuklu Haber'e konuşan vatandaşlar,Özellikle Şarbon hastalığının ortaya çıkmasından sonra et almaktan çekindiklerini belirterek,Balık fiyatlarında yaşanan düşüşün kendilerini mutlu ettiğini ,Balığın çeşitli faydalarınının  olduğunu, doğal besin kaynağı olan balık yemeye çalıştıklarını ifade ettiler.  

 

Geçtiğimiz haftalarda yüksek fiyatlardan dolayı balık alamayan vatandaşlar, fiyatların ucuzlamasıyla birlikte balık almaya başladı.

 

 

 

ARTUKLU HABER  AJANSI-ANKARA

ABDULLAH ORTAÇ/ÖZEL HABER

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BALIK, FİYATLARI, DÜŞTÜ, VATANDAŞ, BAYRAM, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı