Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 16:51 Bu haber 631 kez okundu
 
Başkan Karaosmanoğlu’ndan Kağıt Müzesine ziyaret
6 Kasım 2016’da tarihinde açılışı gerçekleştirilen SEKA Kağıt Müzesi, içerisinde açılan Kocaeli Halk Kütüphanesi ile de yeni bir solukla Kocaelilere hizmet vermeyi sürdürüyor.
Belediye Haberleri Haberi
Başkan Karaosmanoğlu’ndan Kağıt Müzesine ziyaret

6 Kasım 2016’da tarihinde açılışı gerçekleştirilen SEKA Kağıt Müzesi, içerisinde açılan Kocaeli Halk Kütüphanesi ile de yeni bir solukla Kocaelilere hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

İzmit SEKA Kültür alanında yer alan SEKA Kağıt Müzesi 7’den 70’e misafirlerini geçmişe ve geleceğin dünyasına götürürken, atölyelere katılan çocuklar da eğlenceli vakit geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. Bu mutluluğa atölyelere konuk olarak eşlik eden Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, minik kursiyerlerin el becerilerini yerinde görme şansını da yakaladı.

 

İZMİTʹTEN TÜRKİYEʹYE YAYILAN KÂĞIDIN ÖYKÜSÜ İZLENEBİLİYOR

 

Çocukları ve gençliği hizmetleriyle ihmal etmeyen, Türkiye’nin gücüne güç katacak bir neslin yetişmesi için büyük sorumluluk aldıklarını her fırsatta ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, SEKA Kâğıt Müzesi ziyaretinde atölyelerdeki eğitimlere katılan çocuklarla yakından ilgilendi. Kursiyerlerle keyifli sohbetler gerçekleştiren Karaosmanoğlu, 12 bin 345 metrekare alan üzerine kurulan 18 salondan oluşan SEKA Kâğıt Müzesiʹnde ziyaretçilerin, Cumhuriyet dönemi sanayileşme sürecinde önemli yere sahip fabrikanın kuruluş sürecinden başlayıp, İzmitʹten Türkiyeʹye yayılan kâğıdın öyküsünü görüntüler eşliğinde izleyebileceklerini de belirtti.

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK BUNU BİR VAZİFE GÖRÜYORUZ”

 

Kâğıt Müzesi’nin hemen her katında makinelerin sergilendiği alanlar başta olmak üzere büyük sergi salonlarının ziyaretçilerin ilgisini çekerken, çocukların ve gençlerin ilgi duyduğu Kağıt Sanatları atölyeleri de büyük ilgi görüyor. El Yapımı Kağıt Atölyesi, Damga ve Baskı Atölyesi, Sikke Basım Atölyesi, Origami–Krigami Atölyesi, Quilling Atölyesi ve Kağıt Hamurundan Nesneler Atölyesi’ni ziyaret eden Karaosmanoğlu, Ahşap Atölyesi’nde de meraklı miniklerin yeteneklerini sergilemesine de tanık oldu. Tüm atölyelerin açıldığı günden beri randevu ile gelen gruplara ve bireysel başvuru yapan üç bin altı yüz kursiyere eğitim verildiğini açıklayan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerine katkı sunmak için çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bunu bir vazife olarak görüyoruz” ifadelerini sarf etti. Karaosmanoğlu ayrıca Kâğıt Müzesi’ne gelen öğrencilerle de hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Başkan, Karaosmanoğlu’ndan, Kağıt, Müzesine, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı