Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 12:56 Bu haber 638 kez okundu
 
BAŞKAN UYSAL BEKİR SITKI ALBAYRAK’IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI
İstanbul Haberi
BAŞKAN UYSAL BEKİR SITKI ALBAYRAK’IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

İstanbul’da vefat eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun yıllar birlikte siyaset yaptığı Bekir Sıtkı Albayrak, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törende İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da yer aldı. İstanbul’da vefat eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun yıllar birlikte siyaset yaptığı Bekir Sıtkı Albayrak, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisiʹnde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törende İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset arkadaşı Bekir Sıtkı Albayrak (68), için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisiʹnde ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı.

Tören öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal Albayrakʹın yakınlarına taziyelerini bildirdi.

Törende ikindi namazına müteakip Bekir Sıtkı Albayrak’ın cenaze namazı kılındı. Albayrakʹın naaşı daha sonra Karacaahmet Mezarlığıʹnda defnedilmek üzere cenaze aracına taşındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler, Albayrakʹın Karacaahmet Mezarlığıʹndaki defnine de katıldı. Erdoğan, burada Kurʹan-ı Kerim okudu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, UYSAL, BEKİR, SITKI, ALBAYRAK’IN, CENAZE, TÖRENİNE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı