Haber Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 19:19 Bu haber 489 kez okundu
 
BAŞKAN UYSAL İSMEK ÖĞRETMENLERİYLE BULUŞTU
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İSMEK öğretmenleriyle buluştu.
İstanbul Haberi
BAŞKAN UYSAL İSMEK ÖĞRETMENLERİYLE BULUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İSMEK öğretmenleriyle buluştu.

 

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki etkinlikte 2 bin İSMEK öğretmeni ile İBB Bürokratları yer aldı. İSMEK öğretmenlerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Mevlüt Uysal, bir öğretmenin kendisine “Bizim her hareketimiz öğrenci için eğitimdir. Örtmenler olarak bunun için çok dikkatli olmamız lazım” dediğini belirterek, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. İSMEK’in İsmek dünyanın en büyük açık üniversitesi olduğunu belirten Başkan Mevlüt Uysal, “İSMEK’in ağırlıklı olarak hayata başlamış olanların bulunduğu 280 bin öğrencisi var. Öğretmenlerimizin işi bu nedenle daha zor bir iş. Sizin öğretmenliğinizi köy muhtarlarına benzetiyorum. Muhtarlar herkese çözüm üretmek, dargınları barıştırmak, hatta kız isteyenin yayında olmak zorunda. Hayat mücadelesine başlamış öğrencilerde de sadece öğretmen değil. Aynı zamanda psikolog, hakim ve savcısınız. Derdini dinleyip haklısın diyeceksiniz” diye konuştu. İSMEK kurslarının İstanbulluların mutluluğu adına çok önemli bir görev ifa ettiğine dikkat çeken Başkan Uysal, “İnsanlarımızın stresini alarak bir meslek sahibi yapıyorsunuz. İSMEK öğretmenlerinden çok daha fazlasını bekliyoruz. Vatandaş memnuniyetini öğrenmek adına özel ekipler kurmuşsak, bilin ki İSMEK bu konuda daha önemli bir görev ifa ediyor.

 

Vatandaşlarımızı memnun etme ve hizmetlerimizi anlatmak adına çok önemli işler yapıyorsunuz” ifadelerini kullandı. “İstanbullular belediyemizden memnunsa bilin ki bunda sizlerin katkısı çok büyük” diyen Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü; “İnsanların belediyemizle arasına mesafe koymasına izin vermeden aracı olacaksınız. Sizlere başarılar diliyorum. İsmek’e sadece bir eğitim kursu olarak bakmamanızı rica ediyorum. Hep birlikte vatandaşlarımıza daha güzel hizmetler ulaştırabileceğimizi düşünüyorum.

 

İSMEK’in yanı sıra, bilgi evleri ve spor kulüpleriyle de İstanbul’daki eğitim hayatının içindeyiz.” Etkinlikte konuşmaların ardından Başkan Mevlüt Uysal, İSMEk öğretmenlerine teşekkür plaketi ile hediye takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın sonunda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Mevlüt Uysal, öğretmenler gününü tebrik ettiğini belirterek, öğretmenlik kutsal bir görev olduğunu ve insanların  hayatının şekillenmesinde öğretmenleri etkisinin büyük olduğunu söyledi. İETT’DE GÖREV DEĞİŞİMİ Mevlüt Uysal, gazetecilerin İETT Genel Müdürlüğü’ndeki görevden alma ile ilgili sorusuna şu cevabı verdi;

 

“İETT genel müdürümüz ile anlaşmazlıktan daha ziyade İETT ile ilgili şikayetlerden kaynaklı olarak böyle bir tasarruf kullandık. Büyükşehirʹde göreve geldiğimizden sonra prensibimiz,  herkesle çalışabiliriz, yola çıkarız, eğer eksiğini gördüğümüz, yavaş olduğunu htiğimiz, uyumda sıkıntı yaşadığımız olursa, ʹo esnada bakarızʹ demiştik. İETT ile ilgili şikayetler aldık. Arkadaşımızın bu manada eksik kaldığını düşünüyoruz, değiştirdik. Yerine bu şikayetleri daha aza indirecek yeni bir arkadaşımızı görevlendireceğiz.” İETT Genel Müdürlüğü’ne atanacak isim ile ilgili değerlenme sürecinde olduklarını ifade eden Uysal, “Mevcut en büyük sıkıntı nerelerde, kim oraya çözüm bulabilir onlara bakacağız. Alternatiflerimiz var, onların üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte eğer eksik gördüğümüz varsa yada biz farklı düşünüyoruz anlaşamıyoruz diyebilirler. O tür şeylerde değişiklik olacak. Kesinlikle şunlar şunlar değişecek diye  bir kararımız yok” şeklinde cevapladı.   

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAŞKAN, UYSAL, İSMEK, ÖĞRETMENLERİYLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı