Haber Detayı
12 Kasım 2016 - Cumartesi 08:19 Bu haber 1987 kez okundu
 
BAŞKENT RAY İÇİN MAMAK'TA AĞAÇLAR TAŞINIYOR
Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde çalışmaları devam eden Başkentray projesinin geçiş noktaları üzerinde bulunan ağaçları, çalışmalarda zarar görmemesi için başka noktalara taşıyor.
Ankara Haberi
BAŞKENT RAY İÇİN MAMAK'TA AĞAÇLAR TAŞINIYOR

Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde çalışmaları devam eden Başkentray projesinin geçiş noktaları üzerinde bulunan ağaçları, çalışmalarda zarar görmemesi için başka noktalara taşıyor. Çalışmaları büyük bir titizlikle yürüten ekipler hassas tür ve ekonomik değeri yüksek olan mavi ladin, batı ladini, mavi servi, leylandi gibi ağaçları Büyükşehir Belediyesi’nden getirilen özel araçlarla nakletti. Kıbrıs Mahallesi’ne nakledilen ağaçlar yine aynı titizlikle toprakla buluşturuluyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Başkentray kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde yürütülen çalışmalarda taşınabilir durumda olan ağaçları naklederek zarar görmesini engelliyoruz. Yeşil alan ve ağaçlarımızı koruyoruz” dedi.

 

Dayanıklı ağaçlar saksıya alınıyor

Hassas türleri hızlıca toprakla buluşturan Mamak Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dayanıklı olan türleri taş budama yaparak 100 litrelik büyük saksılara alarak muhafaza ediyor. Saksılara alınarak muhafaza edilen dayanıklı türler de mart ayında ilçede belirlenen noktalara nakledilecek.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAŞKENT, RAY, İÇİN, MAMAK'TA, AĞAÇLAR, TAŞINIYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞKENT RAY İÇİN MAMAK'TA AĞAÇLAR TAŞINIYOR
BAŞKENT RAY İÇİN MAMAK'TA AĞAÇLAR TAŞINIYOR
BAŞKENT RAY İÇİN MAMAK'TA AĞAÇLAR TAŞINIYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı