Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 16:51 Bu haber 728 kez okundu
 
BİLKENT CYBERPARK DÜNYA I.si SEÇİLDİ
Bilkent CYBERPARK, Uluslararası Teknoparklar Birliği (IASP) tarafından “B2B Eşleştirme Projesi” ile dünya birincisi seçildi.
Teknoloji Haberi
BİLKENT CYBERPARK DÜNYA I.si SEÇİLDİ

Bilkent CYBERPARK, Uluslararası Teknoparklar Birliği (IASP) tarafından “B2B Eşleştirme Projesi” ile dünya birincisi seçildi.

“B2B Eşleştirme Metodolojisi” Bilkent CYBERPARK tarafından, girişimciler için uluslararası düzeyde ortaklıklar kurulmasını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış bir iş geliştirme programıdır. Program; Uluslararası Teknoparklar Birliği’nin (IASP) 76 ülkeden 400’e yakın üyesi tarafından yapılan oylama sonucunda 2017’nin en ilham verici çözümü seçildi.

Bu yıl 34.sü gerçekleştirilen IASP Dünya Konferansı’nın Gala Gecesi’nde düzenlenen törende, Bilkent CYBERPARK Genel Müdür’ü Faruk İnaltekin 1.’lik ödülünü IASP Genel Direktör’ü Luis Sanz’dan teslim alırken, tören sonrası konuşan İnaltekin “Ülkemize bu alanda bir birincilik ödülü kazandırmanın gururu içindeyiz. Bu ödül yaptığımız çalışmaların başarısını ispatlamanın yanı sıra Türkiye’deki teknoparkların uluslararası arenada yarattığı değerin bir göstergesidir.” dedi.

Uluslararası Teknoparklar Birliği (IASP) Nedir?

IASP; bilim, teknoloji ve araştırma parklarını birbirine bağlayan dünyanın en büyük ağıdır. Hali hazırda 400e yakın üyesi bulunan birliğin merkezi İspanya’dadır.

Dünya Kongresi Bu Yıl İstanbul’da!

IASP tarafından 34 yıldır, her yıl bir ülkede gerçekleşen kongre, bu yıl Teknopark İstanbul, ODTÜ Teknokent ve İTÜ ARI Teknokent konsorsiyumu tarafından İstanbul'da gerçekleştirildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BİLKENT, CYBERPARK, DÜNYA, I.si, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı