Haber Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 10:57 Bu haber 727 kez okundu
 
Bitcoin Fiyat Düşüşü Telaşlandırmalı mı?
Tıp doktoru, sağlık ekonomisi analisti ve uzmanı, Coin-Turk ortaklarından ve Bitcoin teknik analiz uzmanı ve Dr. Güvenç Koçkaya Bitcoin fiyatlarıyla ilgili çarpıcı analizlerde bulundu.
Ekonomi Haberi
Bitcoin Fiyat Düşüşü Telaşlandırmalı mı?

Tıp doktoru, sağlık ekonomisi analisti ve uzmanı,  Coin-Turk ortaklarından ve Bitcoin teknik analiz uzmanı ve Dr. Güvenç Koçkaya Bitcoin fiyatlarıyla ilgili çarpıcı analizlerde bulundu.

 

Analist dr. Güvenç Koçkaya Bitcoin fiyatlarının hep çıkmayacağı gibi hep düşmeyeceğini belirterek son haftalarda yaşanan düşüş trendinin Bitcoin yatırımcılarını üzmemesi gerektiğini kaydetti. Koçkaya şöyle devam etti; “Her ne kadar Bitcoin ve kripto değerler diğer konvansiyonel yatırım araçlarından farklı olsa da, günün sonunda tüm diğer yatırım araçları gibi kripto değerler de dünyanın temel para birimi haline gelmiş olan Amerika Birleşik Devletleri Dolarına (USD) göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle belirli aralıklarla piyasaya giren USD yatırımları, kar realizasyonlarını yapmaktadır. Bu kar realizasyonları olduğunda da genelde piyasanın küçük oyuncularının panik satışlarının da katılması ile hacimsiz ve aslında düzenlemesiz kripto piyasalarda şelale düşüşleri yaşanmaktadır.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Bitcoin, Fiyat, Düşüşü, Telaşlandırmalı, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı