Haber Detayı
14 Haziran 2015 - Pazar 09:10 Bu haber 802 kez okundu
 
CHP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİİLERİ TBMM'DE...
Dün CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, partisine, Ankara Birinci Bölge'den seçilen 5 milletvekili ile kayıt yaptırmak üzere Meclis'e geldi.
Ankara Haberi
CHP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİİLERİ TBMM'DE...

Dün CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, partisine, Ankara Birinci Bölge'den seçilen 5 milletvekili ile kayıt yaptırmak üzere Meclis'e geldi. 

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, TBMM'de 25. dönemde görev yapacak milletvekillerinin kayıt işlemleri sürüyor. 

Meclisin hafta sonu mesaisinde de milletvekili kayıtları devam ediyor. 

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, kayıt yaptırmak için bugün Meclise gelen ilk milletvekilli oldu. Ardından CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, MHP Kırşehir Milletvekili Cemil Yıldırım, MHP Konya Milletvekili Mustafa Sait Gönen, MHP Tokat Milletvekili Abdurrahman Başkan, CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök, Aylin Nazlıaka, Ayşe Gülsün Bilgehan, Tekin Bingöl, Bülent Kuşoğlu ve Necati Yılmaz, CHP Antalya Milletvekili Cafer Osman Budak, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, MHP Ankara Milletvekili Mustafa Erdem, MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, MHP Kilis Milletvekili Mustafa Yün ve AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu kayıtlarını yaptırdılar. 

TBMM Şeref Holünde yeni seçilen milletvekilleri mazbatalarını yetkililere teslim edip, gerekli formları doldurdu. Milletvekilleri, Genel Kuruldaki oylama ve yoklama işlemleri için parmak izi tanımlamasını yaptırdı. 

Levent Gök, partisine, Ankara Birinci Bölge'den seçilen 5 milletvekili ile kayıt yaptırmak üzere Meclis'e geldi. 

Kayıt işleminin ardından gazetecilerin, koalisyon tartışmalarına ilişkin sorularını yanıtlayan Gök, CHP'nin, toplumun huzuru ve refahı açısından elinden gelen her türlü katkıyı yapacağını belirterek, "Kendi belirlediğimiz ilkeler, halka verdiğimiz taahhütler çerçevesinde, en uygun koalisyon seçeneklerini ortaya çıkarmak açısından yoğun bir çalışma dönemini hep birlikte götüreceğiz" dedi. 

Bu süreçte, halka verdikleri sözlerin arkasında olacaklarını savunan Levent Gök, şunları söyledi: 

"Halka neler vaat ettiysek, o tarz bir koalisyon çıkarmak açısından CHP son derece yapıcı bir şekilde görevini yerine getirecektir. Umuyor ve diliyorum ki muhalefette olan diğer partiler de aynı sorumlulukta davranacaklardır. Hükümetsiz kalmadan, bir erken seçim seçeneği ortada olmadan ülkeyi bir koalisyon hükümeti ile muhalefet partilerinin oluşturacağı bir koalisyon hükümeti ile yönetmek arzusundayız." 

Erken seçimi düşünülmemesi gereken bir seçenek olarak nitelendiren Gök, mevcut partilerin koalisyon kurabileceğini kaydetti. 

Gök, toplumu refaha huzura kavuşturmak için yola çıktıklarını, bu nedenle, verdikleri sözlerin de arkasında duracaklarını, öncelikle AK Parti dışındaki diğer muhalefet partileri ile görüşmeler yaparak, koalisyon seçeneğini toplumun huzuruna getirme zorunluluğu taşıdıklarını vurguladı. 

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da partisinin, değerlerinden ve ilkelerinden asla ödün vermeksizin siyasetin şekillenmesinde katkı oluşturmaya hazır olduklarını ifade etti. 

Levent Gök kayıt yaptırmaya kızları Irmak ve Nehir Gök ile geldi. Nazlıaka da oğlu Demir ve eşi İzzet Nazlıaka ile kayıt işlemlerini gerçekleştirdi. 

Toplam kayıt yaptıran milletvekili sayısı 36 oldu.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: CHP, ANKARA, 1.BÖLGE, MİLLETVEKİİLERİ, TBMM'DE...,
Yorumlar
Haber Yazılımı