Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 23:03 Bu haber 10846 kez okundu
 
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ HAKVERDİ MARDİN'DEKİ ELEKTRİK KESİNTİSİNİ TBMM'YE TAŞIDI
CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi TBMM 'de yaptığı gündem dışı konuşmasında geçtiğimiz hafta Mardin'de ziyaretlerde bulunduğunu ve Mardin'de 48 saattir Elektriklerin yalnızca 3saat veridiğini belirterek,Enerji Bakanı Berat Albayrak'tan bu soruna çözüm bulmasını istedi.
Ankara Haberi
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ HAKVERDİ MARDİN'DEKİ ELEKTRİK KESİNTİSİNİ TBMM'YE TAŞIDI

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi  TBMM 'de yaptığı gündem dışı konuşmasında geçtiğimiz hafta Mardin'de ziyaretlerde bulunduğunu ve Mardin'de 48 saattir Elektriklerin yalnızca 3 saat veridiğini belirterek,Enerji Bakanı Berat Albayrak'tan bu soruna çözüm bulmasını istedi.

 

CHP Ankara  Milletvekili Ali Haydar Hakverdi konuşmasında şunları söyledi:

 

''Geçtiğimiz hafta Mardin'de ziyaretlerde bulundum.Mardin'de 48 saattir Elektrikler yalnızca 3  saat verilebiliyor ve  Bu verilen Elektirik te tek fazlı verilebiliyor.Bu sebeple  birçok cihaz çalışmıyordu.Kuyulardan sular çekilemediği için de çiftçiler sulama yapamıyordu.Ve yine mahsuler burada perişan olmuştu.Geçen hafta okullar açıkken de eğitim verilemiyordu.çünkü okullara su basılamıyordu.elektirik olmadığı için.

 

Sayın Enerji Bakanımız buradan size sesleniyorum.Bu sorun sizin çözmekle mükellef olduğunuz bir sorundur.Lütfen bu sorunu çözün  ve O koltuğa akrabalık ilişkisi ile gelmediğinize zor da olsa biz inanmak istiyoruz''dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: CHP, ANKARA, MİLLETVEKİLİ, HAKVERDİ, MARDİN'DEKİ, ELEKTRİK, KESİNTİSİNİ, TBMM'YE, TAŞIDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı