301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Nisan 2014 - Salı 18:14 Bu haber 676 kez okundu
 
ÇİÇEK'TEN KILIÇDAROĞLU'NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ...
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yumruklu saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Gündem Haberi
ÇİÇEK'TEN KILIÇDAROĞLU'NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ...

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yumruklu saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. 

Çiçek, Kılıçdaroğlu'nu TBMM'deki makamında ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Meclis grup toplantıları, ziyaretçi girişleri, ziyaretçilerin Meclis'te bulunma süreleri gibi konularda, bir çok kez yazılı, sözlü açıklama yaptıklarını anımsatan Çiçek, "Gruplara, muhtemel gelişmelerden duyduğumuz endişeyi de dile getiren, resmi yazılar da yazdık" dedi. 

Çiçek, elden geldiği kadar tedbir almaya çalıştıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Burası halkın meclisi, 'ziyaretçiyim' diyerek geliyor. Bugün de grup toplantıları var. Grup toplantılarının olduğu gün çok daha fazla ziyaretçi izdihamı oluyor. Salı günleri, 12 bin 500'ün üzerinde ziyaretçinin geldiği günler oldu. 4 siyasi partinin grupları da arka arkaya ya da aynı saatlere denk geldiği için dar alanda, böylesine izdiham oluyor. Ne yaparsak yapalım, elbette kötü niyetliler varsa girmenin bir yolunu bulabiliyor. Ellerinde fiziki bir kısım objeler varsa, almaya çalışıyoruz. Gömleğin içinde pankartı saklayıp, pankart asmaya çalışanlar var. Ya da Meclis'e girmesi sakıncalı olduğu bize bildirildiği zaman, bunu engellemeye çalıştığımızda bazı milletvekillerimiz, 'biz onun kefiliyiz' diyerek içeri alabiliyorlar. Dolayısıyla birden çok sebepten dolayı zaman zaman şikayet ettiğimiz hususları, doğrulayabilecek gelişmelerin olma ihtimali olabileceğini hep ifade etmeye çalıştık." 

TBMM Başkanı Çiçek, bugünün, fevkalade üzücü olduğunu dile getirerek, "Bir siyasi parti sayın genel başkanına, böylesine fiili bir durumun yaratılması, aynı şekilde milletvekillerimiz için de geçerlidir, üzücü bir durumdur. Biraz daha bu işleri sıklaştırırız ama tüm milletvekillerimizin ve gruplarımızın da bundan gerekli dersleri çıkarması lazım" diye konuştu. 

Meclis'teki bu toplantıların, grup toplantıları olmadığını her zaman söylediklerini kaydeden Çiçek, sözlerini, "Herkes grup iç yönetmeliklerine baksın, grup toplantılarında kimlerin olması gerektiği yazılı. Buna rağmen gruplar, kendileri yönetmeliklerine uymuyorsa, Meclis Başkanlığı olarak, fiziki güç kullanarak, fiili durum yaratak bizim bu işleri ortadan kaldırmamızda da zorluk var. Herkesten anlayış, dikkat bekliyoruz. Meclis güvenlik birimlerinin yaptığı bu çabalara destek bekliyoruz. Geçmiş olsun" diye sürdürdü. 

Bir gazetecinin, "Milletvekillerine ziyaretçilerinizi sayıyla alın gibi bir sorumluluk verir misiniz?" sorusu üzerine Çiçek, bunların daha önce yazılıp, söylendiğini belirtti. Çiçek, herkesin yazılanlara, söylenenlere bakması halinde sorun kalmayacağını kaydetti.ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: TBMM, Başkanı, Cemil, Çiçek, yumruklu, saldırıya, uğrayan, CHP, Genel, Başkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı