Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 11:49 Bu haber 386 kez okundu
 
ÇİFTÇİLER DERNEĞİ BAŞKANI ERBEYİ'DEN ''MİRAÇ KANDİLİ''MESAJI
Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi “Miraç Kandili” münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak başta hemşehrileri olmak üzere tüm İslam aleminin kandilini kutladı.
- Haberi
ÇİFTÇİLER DERNEĞİ BAŞKANI ERBEYİ'DEN ''MİRAÇ KANDİLİ''MESAJI

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi “Miraç Kandili” münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak başta hemşehrileri  olmak üzere , tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

 

Başkan Erbeyi ,Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükseldiği gün olarak kabul edilen ve 13 Nisan Cuma gecesi idrak edeceğimiz Miraç gecesi nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; "Bizleri bu mübarek günlere ve gecelere kavuşturan Rabbime hamd ediyorum. Miraç hadisesi; Rabbimizin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükselerek bizlere göstermiş olduğu bir mucize ve ardından inananlara müjdelerin sunulduğu mukaddes ve manevi bir yolculuktur. İçerisinde büyük hikmetler barındıran mübarek Miraç Kandili’nin ve üç ayların, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum. Bu geceleri bir vesile bilerek, küslük ve dargınlıklarımıza son verelim. Gönül dünyamızı kirleten duygulardan arınıp, sevgi ve kardeşlik hislerimizi güçlendirelim. Bu mübarek gecenin İslam Alemine ve insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin  mübarek Miraç Gecesini kutluyorum." dedi.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ÇİFTÇİLER, DERNEĞİ, BAŞKANI, ERBEYİ'DEN, ''MİRAÇ, KANDİLİ''MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı