Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 09:24 Bu haber 700 kez okundu
 
Çocuklarınızı hayvanlarla bir arada büyütün!
Çocuklar hayvanların kulaklarını, kuyruklarını çekiyor, ancak ebeveynler bu durumu oyun oynamak ya da sevgi gösterisi olarak algılayabiliyor. Çoğu anne-baba, çocuklarının hayvanlara karşı öfkeli ve şiddet eğilimli olduğunu görse de sesini çıkarmıyor ya da geçici olduğunu düşünerek üzerinde durmuyor.
SEÇİM HABERLERİ Haberi
Çocuklarınızı hayvanlarla bir arada büyütün!

Çocuklar hayvanların kulaklarını, kuyruklarını çekiyor, ancak ebeveynler bu durumu oyun oynamak ya da sevgi gösterisi olarak algılayabiliyor. Çoğu anne-baba, çocuklarının hayvanlara karşı öfkeli ve şiddet eğilimli olduğunu görse de sesini çıkarmıyor ya da geçici olduğunu düşünerek üzerinde durmuyor. Yapılan araştırmalara göre ise, neredeyse tüm şiddet suçlularının çocukluklarına bakıldığında, hayvanlara karşı zulüm öyküsü yer alıyor. 

 

Çocuklarınızı hayvanlarla bir arada büyütün!

Hayvanlarla büyüyen çocukların daha sosyal, duyarli, farkındalık ve sorumluluk sahibi olduğuna dikkat çekti

 

Psikiyatri Uzmanı Tanju Sürmeli, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle, hayvana karşı şiddet eğiliminin üzerinde durulması gerektiğine dikkat çekiyor. Gelecekte daha önemli sonuçlar doğurmaması adına çocuklarda hangi yaşlarda ne gibi önlemler alınması gerektiğini de açıklıyor. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Çocuklarınızı, hayvanlarla, bir, arada, büyütün!,
Yorumlar
Haber Yazılımı