Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 19:41 Bu haber 769 kez okundu
 
DAHA İLERİ GİTMEK İÇİN ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY HATTI’NA KISA BİR ARA
İstanbul Haberi
DAHA İLERİ GİTMEK İÇİN ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY HATTI’NA KISA BİR ARA

Üsküdar- Ümraniye- Çekmeköy Metro Hattı'nın ikinci etabı için yapılan çalışmalar hızlandı. Yeni sürücüsüz metro hattı için yapılacak test sürüşü nedeniyle 9 gün ulaşıma ara verilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ʹHer Yerde Metro, Her Yere Metroʹ sloganıyla İstanbulʹda birçok projeyi hayata geçiriyor. Bu kapsamda Üsküdar- Ümraniye- Çekmeköy Metro Hattıʹnın ikinci etabı için test sürüşü gerçekleştirecek.;

SÜRÜCÜSÜZ METRO TEST SÜRÜŞÜ YAPILACAK
Üsküdar- Ümraniye- Çekmeköy Metro Hattıʹnın ikinci etabı olan Yamanevler- Sancaktepe bölümünün deneme seferleri için daha önce hizmet vermeye başlayan Üsküdar- Yamanevler kısmında bazı günlerde seferlere ara verilmesi kararı alındı. Metro hattındaki çalışmalar, ˮDaha ileriye gitmek için kısa bir araˮ sloganıyla yapılacak.

15 TEMMUZʹDA HİZMET VERECEK
Kontrol ve test sürüşleri sebebiyle Üsküdar-Yamanevler bölümünde aralıklarla 9 gün ulaşıma ara verilecek. Vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışma takvimi çıkartıldı. Buna göre metro hattı 12-13-14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz tarihlerinde hizmet vermeyecek.

SANCAKTEPE’YE KADAR UZAYACAK
Metro seferlerinin yapılmayacağı günlerde, ulaşım İETTʹnin ek otobüs seferleriyle sağlanacak. İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi. Test sürüşlerinin ardından Ağustos ayında hizmete başlaması planlanan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevlerʹden Sancaktepeʹye kadar uzatılmış olacak.

SANCAKTEPEʹDEN ÜSKÜDARʹA ULAŞIM 27 DAKİKA
Şimdiye kadar 9 istasyonda hizmet veren metro hattına 7 istasyon daha eklenmiş olacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla Sancaktepe’den Üsküdar’a ulaşım 27 dakikada sağlanacak. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın ilk etabı, 15 Aralık 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılmıştı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: DAHA, İLERİ, GİTMEK, İÇİN, ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY, HATTI’NA, KISA, BİR, ARA,
Yorumlar
Haber Yazılımı