Haber Detayı
16 Ağustos 2017 - Çarşamba 10:33 Bu haber 1012 kez okundu
 
DANONE AKADEMİ TÜRKİYE'YE, STEVIE'DEN BRONZ ÖDÜL
DANONE AKADEMİ TÜRKİYE, “One Danone Stratejisiyle Danone Akademi Türkiye’nin Kuruluşu ve Yapılandırılması” çalışması ile 14. Stevie® 2017 Uluslararası İş Dünyası Ödülleri’nde Bronz Ödül’ün sahibi oldu!
Şirket Haberleri Haberi
DANONE AKADEMİ TÜRKİYE'YE, STEVIE'DEN BRONZ ÖDÜL

DANONE AKADEMİ TÜRKİYE, “One Danone Stratejisiyle Danone Akademi Türkiye’nin Kuruluşu ve Yapılandırılması” çalışması ile 14. Stevie® 2017 Uluslararası İş Dünyası Ödülleri’nde Bronz Ödül’ün sahibi oldu!

 

 

Danone Akademi Türkiye, iş dünyasının en prestijli ödül programlarından 14. Stevie 2017 Uluslararası İş Dünyası Ödülleri’nde Bronz Ödül’e layık görüldü. “One Danone Stratejisiyle Danone Akademi Türkiye’nin Kuruluşu ve Yapılandırılması” çalışması ile “Yılın İnsan Kaynakları Ekibi” kategorisinde ödüle hak kazanan Danone Akademi Türkiye, ödülünü 21 Ekim’de Barselona’da düzenlenecek törenle alacak.

 

Danone Akademi; Danone Türkiye bünyesindeki Sütlü Ürünler, Su, Anne Bebek Beslenmesi ve Medikal Beslenme alanlarında faaliyet gösteren şirketlerinde yürüttüğü eğitim ve gelişim faaliyetleriyle ödüle hak kazandı. Dünya genelinde 200’den fazla üst düzey yöneticinin yer aldığı 12 ayrı jüri komitesinin değerlendirmesinde dört iş kolunun faaliyetleri için ortak bir dil yaratılması, Danonelilerin geleceğin liderleri olarak desteklenmesi, tüm öğrenme ve gelişim faaliyetlerinin Her Güne Bir Öğrenme stratejisi ve CODES Liderlik Modeli etrafında yapılandırılmış olması öne çıkıyor. Ayrıca Danone Akademi’nin “Bronz Ödül” kazandıran çalışmalarına ilişkin olarak “Danone Akademi, öğrenen organizasyon kültürü yaratmak için oldukça cesur adımlar atıyor” yorumunu paylaşan Jüri tarafından yapılan değerlendirmede, öğrenme ihtiyaçları ve öğrenme profilleri hakkında detaylı bir çalışmaya imza atıldığı ve yüksek çalışan memnuniyetinin önemli bir parametre olduğu vurgulandı.

 

Ödül getiren çalışmalar arasında tüm Danonelilerin birer lider olduğu inancına dayanan CODES Liderlik Modeli’nin Danone Türkiye organizasyonundaki yayılımı; “Her Güne Bir Öğrenme” stratejisi ışığında Danonelilerin gelişim yolculuklarına yön veren “Yetenek Gelişim Planı” kapsamında çalışanların birey bazlı öğrenme yolculuklarının tasarım ve takibi yer alıyor. Ayrıca Danone ailesinin yeni üyelerine Danone şirketleri ve değerleri hakkında detaylı bilgi sağlayan ve ‘networking’ ortamı yaratan “Dan’Keşif: Danone Grup Oryantasyon Programı”, Danone şirketlerinden mentor ve menteeleri bir araya getirerek One Danone ruhunu pekiştiren ve Danone Türkiye şirketleri arasındaki etkileşimi artıran “Dan’Visor Mentorluk Yolculuğu” ve Danone Türkiye çatısı altındaki dört şirkete One Danone ruhuyla hizmet veren ilk iç eğitmenleri yetiştiren “Fark Yaratanlar İç Eğitmenlik Programı” konularında çalışmalar sürdürülüyor.

 

 

ARTUKLU  HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DANONE, AKADEMİ, TÜRKİYE'YE,, STEVIE'DEN, BRONZ, ÖDÜL, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı