Haber Detayı
08 Haziran 2017 - Perşembe 17:12 Bu haber 519 kez okundu
 
DARGEÇİT İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI
Mardin Valiliği 07 Haziran 2017 Çarşamba günü saat: 06:00 itibari ile Mardin ili Dargeçit İlçesi Kısmetli, Kılavuz ve Değerli Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçede sokağa çıkma yasağının 08 Haziran 2017 Perşembe günü Saat:12:30’ dan itibari kaldırıldığını açıkladı.
Mardin Haberi
DARGEÇİT İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI

Mardin Valiliği 07 Haziran 2017 Çarşamba günü saat: 06:00 itibari ile Mardin ili Dargeçit İlçesi Kısmetli, Kılavuz ve Değerli Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçede sokağa çıkma yasağının  08 Haziran 2017 Perşembe günü Saat:12:30’ dan itibari kaldırıldığını  açıkladı.

 

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada;

 

''İlimiz Dargeçit İlçesi Sözde Kerboran kırsal alanında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla operasyon icra edilecektir. 


Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince; 07 Haziran 2017 Çarşamba günü saat: 06:00 itibari ile İlimiz Dargeçit İlçesi Kısmetli, Kılavuz ve Değerli Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu.


İcra edilen operasyonlar sona erdiğinden, Dargeçit İlçesi Kısmetli, Kılavuz ve Değerli Mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 08 Haziran 2017 Perşembe günü Saat:12:30’ dan itibari kaldırılmıştır.


Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.
         

  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DARGEÇİT, İLÇESİNDE, SOKAĞA, ÇIKMA, YASAĞI, KALDIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı