Haber Detayı
05 Temmuz 2015 - Pazar 10:00 Bu haber 1206 kez okundu
 
DATÇA'DAN KÜLTÜR ESİNTİLERİ
Haber sitelerimiz Kültür Servisi Sorumlusu Araştırmacı Yazar-Şair ve Köşe Yazarı Hülya Aslan yıllık tatilini geçirmekte olduğu Datça ilçesinde yaşanan Kültürel Faaliyetleri Okurlarımız için yazdı.
- Haberi
DATÇA'DAN KÜLTÜR ESİNTİLERİ

Haber sitelerimiz Kültür Servisi Sorumlusu Araştırmacı Yazar-Şair ve Köşe Yazarı Hülya Aslan yıllık tatilini geçirmekte olduğu Datça ilçesinde yaşanan Kültürel  Faaliyetleri Okurlarımız için yazdı.

TATİL GÜNLÜĞÜM’DEN YANSIMALAR.

Muğla’nın güzel ve şirin ilçesi Datça da tatilimin ilk haftası yaptığım geziler;Günlüğümde adeta Datça belgeseli oluşturdu . Bu şirin sahil kasabasında, adım başı Gazeteci, Resam,Şair,Müzik sanatçısı,heykeltraş,sinema sanatçısı,tiyatro sanatçısı ve daha birçok yaşam yansıtıcılarıyla karşılaşmanız mümkün.Beldenin doğal güzellikleri; hemen -hemen tüm sanat dallarında işlenmiş. Değerli resamlarımızdan Mehmet ÜNSALAN’ın ; 1-7 temmmuz tarihleri arasında gezilebilecek olan’’YANSIMALAR’’ adlı sulu boya resim sergisinde 30 eseriyle yer alıyor. Sabahın erken saatlerinde doğayla beraber uyanıp,denizle haşır neşir olduktan sonra, akşam yürüyüşünüz sırasında yolunuz Belediye Liman Sanat Galerisi’ne düşerse. Gün boyu yaşadıklarınızın yansımalarını izlemek ,günün özetini çıkarıyormuşsunuz hissini uyandırıyor. Ressam Ünsalan; suluboya çalışmalarında doğanın ahengini, yeşili ve maviyi tuvaline birebir yansıtmış. Sanatçının fırçasına ve yüreğine teşekkürler.

Artuklu Ajans Hülya ASLAN 05.Temmuz 2015

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DATÇA'DAN, KÜLTÜR, ESİNTİLERİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DATÇA'DAN KÜLTÜR ESİNTİLERİ
DATÇA'DAN KÜLTÜR ESİNTİLERİ
Yorumlar
Haber Yazılımı