301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Temmuz 2013 - Perşembe 03:58 Bu haber 2273 kez okundu
 
Deniz Feneri'nden Suriye’ye 7 Tır Gıda Yardımı
Deniz Feneri, Suriye’ye 7 tır gıda ve temizlik malzemesi yardımı ulaştırıyor
Gündem Haberi
Deniz Feneri'nden Suriye’ye 7 Tır Gıda Yardımı

Deniz Feneri, Suriye’ye 7 tır gıda ve temizlik malzemesi yardımı ulaştırıyor.

Ramazan’da, “100.000 aileye gıda” hedefiyle yola çıkan Deniz Feneri, Suriye içindeki ihtiyaç sahiplerine de yardımlar ulaştırıyor.

Deniz Feneri yardım konvoyu Kilis Öncüpınar, Gaziantep Karkamış, Hatay Yayladağı, Hatay Cilvegözü sınır kapılarından içeri giriş yapıyor. Dün Suriye tarafına geçmeye başlayan yardım konvoyunun girişi bugün de sürüyor.

Her birinde 600 aile için hazırlanmış yardım malzemesi bulunan toplam 4.200 aile için yardım taşıyan 7 tırın Suriye içine girişi yarın tamamlanmış olacak.

7 tırlık yardım konvoyunda gıda ve temizlik malzemesi bulunuyor. Her aileye 2 koli gıda ve 1 koli temizlik malzemesi yardımı verilecek. Her aileye ulaştırılan iki koli gıda, iki aylık erzak ihtiyacını karşılayacak nitelikte.

Deniz Feneri ayrıca Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Hatay’da kamplar dışında kalan 10.000 Suriyeli mülteciye de gıda yardımı dağıtımlarını sürdürüyor.

Derneğin Suriyeli misafirler için Kilis’te kurmakta olduğu ve 103 afet evinden oluşacak Deniz Feneri mahallesinin hazırlıkları da devam ediyor.

Deniz Feneri’nin şu ana kadar Türkiye’deki Suriyeli muhacirler ve Suriye içindeki mağdurlar için yaptığı yardımların tutarı 16 Milyon Lirayı aştı. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Deniz, Feneri, Suriye’ye, 7, tır, gıda, temizlik, malzemesi, yardımı, ulaştırıyo
Yorumlar
Haber Yazılımı