Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 17:06 Bu haber 448 kez okundu
 
Denizliʹde Aşıklar’dan Başkan Zolan’a ziyaret
Ankara Haberi
 Denizliʹde Aşıklar’dan Başkan Zolan’a ziyaret

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı kapsamında kente gelen aşıklar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. 11.04.2018 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl 7ʹncisini düzenledikleri Uluslararası Ege Aşıklar Bayramıʹna katılan aşıkları ağırladı. Türkiyeʹnin çeşitli illerinden ve Doğu Türkistan, Kazakistan, Moğolistan ve Gürcistanʹdan olmak üzere Denizli’ye gelen aşıkların ziyaretine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı da katıldı. Denizlili Ozan Nihat, her yıl düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı ile Denizliʹde bu geleneği yerleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolanʹa teşekkür etti. Ozan Nihat, “Bu etkinlik Türkiye’de, şehrimizde gelenek hale geldi. Tüm aşıklar adına sizlere yürekten, gönülden, kalpten duygularla teşekkür ediyorum” diye konuştu. Aşıkların kendilerini dörtlüklerle tanıtması ziyarete renk kattı.

Gelecek nesillere aktarmak gerekiyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise aşıklık geleneğinin kültürümüzde önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekti. Başkan Zolan, “Siz bizim özümüz, sözümüz, dilimizsiniz. Bunu yaşatıp, çoğaltarak gelecek nesillere aktarmak gerekiyor. Biz değerlerimizi zayi eden değil, değerlerimizin üzerine değerler koyan nesil olmalıyız. Sizlerle güzel bir başlangıç yaptık ve güzel şekilde devam ettiriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu kültür şenliğine bekliyoruz” dedi.

Program

Aşıklar, 11 Nisan 2018 Çarşamba günü akşamı saat 20.30’da Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ilk etkinlikle Denizlililerle buluşacak. Aşıklar, 12 Nisan akşamı saat 20.30’da ise Çatalçeşme Oda Tiyatrosuʹnda düzenlenecek final gecesinde çalıp söyleyecek.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: , Denizliʹde, Aşıklar’dan, Başkan, Zolan’a, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı